-

10 éve adták át a Michlein csoport európai központját Vácon
Prezentációkkal, vetítéssel és születésnapi tortával ünnepelte váci logisztikai központjának 10 éves évfordulóját a Michlein cég, mely a város egyik jelentős iparűzési adófizetője. Az önkormányzat is képviseltette magát a jubileumi eseményen.
-

Játékosan a környezettudatosságról – Váci általános iskolák versenye az Árpádban
Játékos formában tanulhattak a környezettudatosságról a váci általános iskolások – huszadik alkalommal rendezték meg a városi környezetvédelmi vetélkedőt az Árpád Fejedelem Általános Iskolában. A diákcsapatok idén is kreatív feladatokon keresztül mélyíthették el tudásukat a fenntarthatóságról.
-

A szokatlanul hideg éjszakák miatt elindult távfűtés
Elindult a fűtésszezon Vácon is, a szakemberek arra figyelmeztetnek: ilyenkor érdemes időben ellenőrizni a fűtési rendszereket, hogy a hideg napok biztonságosan és zökkenőmentesen teljenek. A távfűtést igénybe vevőknek kevesebb a teendőjük, hiszen a rendszert a szolgáltató indítja el és tartja karban, de vannak, akik más módon fűtenek.
-

Továbbra sem világos mi lesz a sorsa a befejezetlen férfi kézilabda sportcsarnoknak
A polgármester kért felhatalmazást a testülettől annak érdekében, hogy további tárgyalásokat folytathassanak a 7 éve félbehagyott váci férfi kézilabdasportcsarnok ügyének rendezésére. Matkovich Ilona tájékoztatása szerint a hitelezők sorban állnak a befektetett pénzük visszaszerzésére irányuló követeléseikkel, a telektulajdonos önkormányzat pedig a sor végén van.
-

Harmadik alkalommal adták át a Kenéz-díjakat az Idősek Ünnepén
Ünnepi műsort tartottak az önkormányzati fenntartású otthonokban lakók részére a Dr. Kenéz Zoltán Egyesített Szociális Intézmény munkatársai. Az Idősek Ünnepéhez kapcsolódó október 1-i rendezvényen az idei Kenéz-díjakat is átadták.
-

Nem kell kérelmezni, alanyi jogon járnak az élelmiszercsomagok a rászorultaknak
Egyszerűbb lett a váci magányos személyek, vagy szegényebb családok részére a karácsonyi és húsvéti élelmiszercsomagokhoz való hozzájutás. A kormánypártiak kezdeményezésére rendeletet módosított a testület, így mindenkit kiértesít a jövőben a hivatal, akik rászorultsági alapon kaphatnak ingyenes, a keresztény ünnepkörökhöz csatlakozó évi kétszeri élelmiszeradományt.
