- Vác Város Sportjáért kitüntető cím
- nemzetek közötti női vízilabda mérkőzések
- labdarúgás

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Vác Város Képviselő-testületének júliusi ülésén az önkormányzat ifjúsági és sportbizottságának előterjesztésére Laurencz László, a Váci KSE másodosztályú férfi kézilabda csapatának edzője a Vác Város Sportjáért kitüntető címet vehette át Mokánszky Zoltán sportbizottsági elnöktől. Laurencz László több, mint ötven éve tevékenykedik edzőként. Klubszinten a dunaújvárosi hölgyekkel megnyerte a Kupagyőztesek Európa Kupáját, a női válogatottal világbajnoki ezüst- és olimpiai bronzérmet szerzett. Kimagasló eredményeiért megkapta a mesteredzői címet. Miniszteri elismerései mellett 1996-ban a Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztjével tüntették ki. Laurencz László 2007 nyarán lett a Váci KSE NB II-es csapatának edzője. Munkájának eredményeként már a következő bajnokság végén aranyérmet nyert a csapat, és felkerült a másodosztályba, ahol az elmúlt szezonban a váci férfi kézilabdasport történetének legjobb helyezését érte el csapatával.

Pénteken délután két, nemzetek közötti női vízilabda mérkőzésre került sor a váci strandon. A magyar női junior, valamint a felnőtt válogatott érkezett Vácra, hogy a világbajnokság előtt felkészülési mérkőzésen fogadja a Holland, illetve az Ausztrál együttest.
Az első találkozón a Merész András szövetségi kapitány által edzett U18-as válogatott mérkőzött meg Hollandia hasonló korú csapatával. Két nappal korábban 17-11-re sikerült legyőzni ellenfelünket. Ez alkalommal nehezebben tudtak nyerni: Magyarország - Hollandia 11-10. A magyar csapatból: Kisteleki 3, Czigány 2, Antal 2, Kövér-Kis 2, Ács 1, és Kovács Dóra 1 gólt szerzett.
A fő mérkőzés a világbajnok és az olimpiai bajnok találkozója volt. A tavalyi pekingi olimpia bronzmeccsét először szerdán, Cegléden ismételte meg a két válogatott, akkor 8-8-as döntetlen született. A váci találkozón több gólnak és magyar győzelemnek örülhettünk: Magyarország - Ausztrália 12-11. A magyar játékosok közül Drávucz 3, Pelle 2, Szűcs 2, Keszthelyi 2, Tomaskovics 1, Valkai 1 és Poszkoli Rita 1 találatot szerzett. A magyar csapat az első és a második negyedben is irányította a játékot, és ennek köszönhetően 5-2-es vezetéssel vonulhatott a nagyszünetre. Az utolsó két negyedben gyengébben játszott válogatottunk, de szerencsére a találkozó első felében kiharcolt előny elég volt a magyar győzelemhez.
A Petrovics Mátyás szövetségi kapitány által irányított alakulat július 17-én, pénteken utazik a világbajnokság helyszínére Olaszországba. A magyar válogatott első csoportmérkőzését a kínaiakkal vívja majd vasárnap.

Az edzések mellett megkezdte előkészületi mérkőzéseinek sorát a másodosztályú bajnokságra készülő Vác labdarúgó együttese. Az első ellenfél az NB II Nyugati csoportjában szereplő Budaörs csapata volt. A felek 4x30 perces mérkőzést játszottak egymással, melynek végén a váciak örülhettek, mivel a harmadik negyedben Langó László, majd a befejező negyedben Vidra Róbert, Rob Kornél, majd ismét Vidra Róbert góljával négygólos győzelmet arattak.
Vác FC - Budaörs 4-0. Második előkészületi mérkőzését az Újpest FC II csapata ellen vívta a Vác. Vác FC - Újpest FC II 1-4. A váciak egyetlen találatát Andrejcsik szerezte. Szerdán 18 órakor a Balassagyarmat ellen játszik a Vác a Reménység pályán.