-labdarúgás
-kézilabda
-Testvérvárosi sportnap
-evezés

Az első osztályú labdarúgó bajnokság 26. fordulójának nyitó mérkőzésén a dobogós helyezésért küzdő Újpest FC csapata látogatott a kiesés ellen küzdő váciakhoz. A remek hangulatú mérkőzésen a közel 70 percet emberhátrányban játszó lila-fehérek meglepetésre 3-1-es vereséget szenvedtek. A váciak góljait Vén 2-t, és Palásthy, illetve újpesti részről Tisza szerezte. A liga bajnokságban az egykori váci játékos, most az UTE trénere, Víg Péter csapat nyert: Vác – Újpest FC 0-5.

Az első osztályú női kézilabda bajnokság alsóházi rájátszásának 2. fordulójában ismét hazai pályán szerepelt a Váci NKSE csapata. A mieink ellenfele ezúttal a Makó volt. A váci lányok 21-13-as első félidőt követően 44-25-re kiütötték a vendégeket. A győztes hölgykoszorú legeredményesebb játékosa Veszeli Judit volt, aki egymaga 13 gólt lőtt, de Belső Anett 8 és Farkas Veronika 7 találatával is kiemelkedett a mezőnyből.
A másodosztályú bajnokságban a férfiaknál: Szentendre – Dabas 28-30.
Az NB II-es bajnokságban a férfiaknál Gyöngyösön nyert a Váci KSE, a Mogyoród idegenben ikszelt, a Dunakeszi Magyarság pedig hazai pályán kikapott. A hölgyeknél a Göd biztosan verte a Veresegyház csapatát, a Szentendre pedig egy gólos vereséget szenvedett idegenben.

Április 27-én városunk adott otthont a 3. Testvérvárosi sportnapnak, melyen váci és ipolysági sportolók vettek részt. A rendezvényt dr. Bóth János és Lőwy János a két település polgármestere nyitotta meg. A résztvevők három sportágban mérhették össze tudásukat. A deákvári sporttelepen rendezték meg a teke versenyt, melyen a szlovákok nyertek. A sportcsarnok adott otthont a ping-pong csapatmeccseinek, melyen végül a váciak győzedelmeskedtek 15-3-ra. A terem fociban kétszer 3-as csoportban körmérkőzéseket rendeztek, ahol a települések polgármesteri hivatalainak, egészségügyi dolgozóinak és pedagógusainak csapatai csaptak össze. A tornát a szlovák tanárok nyerték meg a politikusok előtt, a harmadik helyen a váci hivatali dolgozók csapata végzett.

Április utolsó hétvégéjén Szegeden a Maty-éri versenypályán rendezték meg az evezős versenyévad első válogatóját és a Dr. Simády Béla Nemzetközi Evezős Emlékversenyt. A válogatón a váciak közül férfiaknál könnyűsúlyú egypárevezősben 2.lett Hirling Zsolt és 3. Galambos Péter. A normálsúlyúak mezőnyében 2. helyen végzett Pető Tibor. A nőknél normálsúlyban 2. lett Szabó Katalin. A nemzetközi evezős találkozón nyert férfi felnőtt kétpárban a Hirling Zsolt, Varga Tamás kettős, akik a második nap javítva időeredményükön szintén győztek. Nyert továbbá női ifi kétpárban a ferencvárosi Tóth Evelinnel egy hajóban versenyző Jakus Éva, valamint férfi ifi négypárban a magyar válogatott, melynek tagja volt Csankó Tibor, Hénap Zsolt, Sebő Levente és Széll Domonkos. Ezen kívül 7 második és 7 harmadik helyezést értek el a váci evezősök.