Feltöltötte NAT - csütörtök 24 április 2014 - 08:43:09
Több mint kétszáz nap elteltével nyert ismét bajnoki mérkőzést hazai környezetben a váci női kézilabda együttes.
Szinte lemásolta előző fordulóbeli itthoni sikerének forgatókönyvét a Vác FC.

Szombaton az a Siófok látogatott a női kézilabda élvonal rájátszásában a váci sportcsarnokba, amely ellen a mieink az utolsó győzelmüket aratták hazai környezetben.
Az 5-8. helyért vívott sorozat keretében rendezett mérkőzést jól kezdte Konkoly Csaba vezetőedző hölgykoszorúja. Ám az első félidő közepén egy megtorpanás miatt 6-5-re fordítottak a vendégek. Szerencsére ezt követően egy parádés húsz percet varázsoltak a pályára a mieink, amely alatt mindössze egyetlen gólt kaptak. A szünetre 12-7-es hazai előnnyel mentek a csapatok
A folytatásban az öt-hatgólos hátránya után egyszer még felzárkózott a Balaton-parti együttes, ám a lefújásra visszaállt a félidőbeli különbség. A mieinktől az ismét jól játszó Kamper Olívia mellett a 21-16-os győzelemben nagy része volt a bravúrosan védő Triffa Ágnesnek és a szép átlövésgólokat dobó Drávai Gyöngyinek.
Az Ipress Center-Vác legközelebb május másodikán este Békéscsabán lép pályára.

Mint egy hete hírül adtuk, a megyei első osztályban éllovas Vác FC hazai pályán 2-0-ás félidő után 5-0-ra verte aktuális ellenfelüket.
Nos, Csank János gárdája nagyszombaton, a Gödöllőn rendezett újabb bajnokin szinte lemásolta az előző találkozó alakulását. A tabella középmezőnyéhez tartozó hazaiak ellen az első negyedóra végén most Fábri Tamás szerzett vezetést, amelyet pár percre rá Greff Ádám duplázott meg.
A fordulást követően egy megítélt váci 11-est Rusvay Gergely váltott gólra. A korábbi ellenfelekhez hasonlóan a gödöllőiek is lelkesen védekeztek a sokkal nagyobb játékerőt képviselő Vác ellen, de a hajrára most is felőrölte az ellenállást a nagy mezőnyfölényben játszó csapatunk. Ennek eredményeként a záró percekben előbb Rusvay Gergely szerezte meg önmaga második találatát, majd az 5-0-s végeredményt Segesdi Attila állította be.
A Vác FC előnye az első helyen hét fordulóval a befejezés előtt továbbra is hét pont az Érd előtt.
A mieink legközelebb szombaton fél öttől az Üllő legénységét látják vendégül.