Feltöltötte NAT - péntek 22 augusztus 2014 - 14:58:39
Harmadik lett az orosházi nemzetközi férfi kézilabda tornán a Váci KSE
Egyetlen érmet szereztek a váciak az országos gyorsasági kajak-kenu bajnokságon

Remek teljesítményt nyújtott az Orosházán megrendezett nyolccsapatos nemzetközi férfi kézilabda tornán a váci legénység.
A Váci KSE szeptember közepi bajnoki rajtra készülő csapata a csoportmérkőzések során 29-28-ra legyőzte a temesvári együttest, majd 32-27-es vereséget szenvedett a magyar élmezőnyhöz tartozó Balatonfüredtől. Vasárnap délelőtt a mieink alaposan elverték NB I-es megyei riválisukat: tíz góllal 35-25-re nyertek a Cegléd ellen.
Zsiga Gyula vezetőedző tanítványai a második helyet szerezték meg a csoportban, így a torna harmadik helyéért léphettek pályára a helyosztón. A szerb élvonalbeli KRAGUJEVÁC csapatát nagyon jó játékkal 35-32-re verték a váciak, és ezzel a harmadik helyen végeztek. A torna legjobb kapusa a váci Vitáris Norbert lett.

Szolnok adott otthont a hétvégén a kajak-kenu sportág országos gyorsasági bajnokságának.
A váci indulók közül a Váci Hajó SE versenyzői közül a Noé- , a Váci Vasutas sportolói közül pedig a Csernák-testvérek szerepeltek a legjobban.
A férfiaknál a legértékesebb helyezést Noé Bálint szerezte meg, aki ötezer méteren csak hajszállal maradt el a győztestől és lett ezüstérmes. Noé Zsombor dunafüredi társával ezer méteren negyedikként ért a célba. Noé Milán és Noé Bálint pedig több ötödik és hatodik helyet is begyűjtött.
A nőknél Csernák Edina testvérével, Petrával egy-egy ötödik, hatodik, hetedik és nyolcadik helyet szerzett.
A férfi párosok 200 méteres döntőjében a Váci Vasutasból Balaska Márk győri társával negyedikként haladt át a célvonalon.

Sorsoltak a labdarúgó Magyar Kupa második fordulójára. A legjobb 32 közé jutásért a Vác FC ismét idegenben, egy NB III-as együttes ellen lép pályára. A szeptember 10-i balatonfüredi összecsapás után döntetlen esetén hosszabbítás, majd 11-esek dönthetnek a továbbjutásról.

Ezen a hétvégén az Ipress Center-Vác kézilabdázónői Csehországban lépnek pályára egy négycsapatos tornán. A váci focisták pedig szombaton 17 órakor a nagy múltú szegedi rivális otthonában folytatják az NB III-as pontvadászatot.
Az eredményekről hétfői Sporthíreinkben beszámolunk.