Feltöltötte NAT - csütörtök 18 december 2014 - 09:13:26
A hagyományoknak megfelelően idén is díjazták a legjobb megyei versenyzőket, sportszervezeteket.
A bajnoki alapszakasz első fordulója után az idény utolsó mérkőzésén kapott ki ismét a másodosztályú váci futsal gárda.

A december 12-én a Megyeházán megtartott Sportkarácsony valóságos váci díjesőt hozott.
Idén 15 kategóriában közel félszáz díjat ítéltek oda. A váciak nagy örömére ebből 14 a város sportolóinak, szakembereinek, illetve sportszervezeteinek jutott.
A versenyzői kategóriákban legjobbnak bizonyult Csernák Edina, Keresztesi Erika és az Ács Kristóf-Bácskai Máté duó.
A sportszervezeteknél a Váci Reménység SE, a Dunai Sárkányok STE Vác, továbbá a Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium bizonyult a legeredményesebbnek.
A szakemberek közül az év edzője elismerést vehetett át Csank János, az év testnevelője díjat pedig Nagy Péter.
A váciak teljes díjlistája a városi honlapon megtalálható.

Nem úgy indult a váci futsalcsapat szezonzárója, hogy elszenvedi együttesünk a második vereségét. A találkozó elején minden páros percben gólt szereztek a mieink és háromgólos előnyre tettek szert. Ez maradt a szünetre is az állás.
A folytatásban szépítettek ugyan a hazaiak, ám az utolsó tíz percig nem úgy tűnt, hogy bukhatnak a mieink. A hajrában sajnos szétesett a váciak játéka és előbb egyenlített, majd kétgólos előnyt szerzett a vendéglátó. A legvégén még sikerült szépíteni, de a pontmentés már nem jött össze. A végeredmény: Tolna - Dunatours Vác 5-4.
Mivel a váciak másik legyőzője, a szegedi csapat nyerni tudott, pontszámban beérte a váciakat, akik jobb gólkülönbségüknek köszönhetően maradtak az élen.
Az alapszakasz minden bizonnyal sok izgalmat tartogató folytatása egyhónapos szünet után következik.

Igen gyenge támadójátéka miatt háromgólos vereséggel folytatta szereplését az Európa-bajnokságon a magyar női kézilabda válogatott.
A Dániától elszenvedett 23-20-as fiaskó hatvan perce alatt a váci Bíró Blanka ezúttal is csak egy hétméteresre állt a kapuba.
A mieink szerdai adásunk alatt a hibátlan norvég csapat ellen fejezik be a középdöntőbeli szereplésüket.