Feltöltötte webV - kedd 27 január 2015 - 08:35:43
Ellentétes félidők után egy pontot szerzett a váci női kézilabda együttes a dobogóesélyes ellen.

Az elmúlt év legfontosabb váci sporteredményeit összegző sorozatunkban ma 2014 júliusának történéseit foglaljuk össze.

Az első félidőt követően még hét góllal vezetett a Vác, a végén viszont 23-23-as döntetlennel zárult női NB I-es kézilabdázóink Dunaújváros elleni hazai mérkőzése.
A dobogóesélyes vendégek dobták ugyan az első gólt, ám a folytatásban már egyszer sem vezetett a találkozó esélyese. Az első félidőben az eddigi legjobb teljesítményükkel előrukkoló váciak a jó védekezés mellett szép és eredményes támadásokat is vezettek. Így joggal szólt a vastaps a pihenőre 16-9-es előnnyel levonuló csapatnak.
Sajnos, a folytatás merőben más képet mutatott. Ahogy fáradtak a mieink, úgy szűkítette hátrányát a felébredő újvárosi hölgykoszorú. A hajrában 22-22 után még sikerült újra vezetést szereznie az Ipress Center-Vácnak, végül azonban meg kellett elégednie az egy ponttal.
Csapatunk legközelebb a hónap záró napján Érden lép pályára a bajnoki pontokért. A szombati mérkőzés felvételét pedig mai adásunkban levetítjük.

A szombati bravúros pontszerzést megelőző napokban is jó hírt kaptak a váci kézilabda szurkolók. A szakszövetség elnökségének döntése értelmében a 2014-es év legjobb női junior játékosa az Ipress Center-Vác kapusa, Bíró Blanka volt.
A húszesztendős játékos az elmúlt évben nem csak klubcsapata meghatározó erőssége lett, hanem a hazai rendezésű felnőtt Európa-bajnokságon a magyar válogatott egyik legjobbja volt.

Az elmúlt esztendő júliusában gyengén szerepelt, és az összesítésben csak a 20. helyet szerezte meg a harmadosztályú vízilabda bajnokságban a váci legénység.
Hosszas huzavona és többször módosított versenykiírás után eldőlt, hogy csak a másodosztályban folytathatja a Váci KSE. A gárda vezetőedzője a korábban Vácott szép sikereket elérő Zsiga Gyula lett.
Csiszár Péter, a Vác Városi Evezős Club sportolója budapesti társával az 5. helyen zárta a juniorok evezős világbajnokságát.
A csehországi nemzetek közötti sárkányhajós kontinensbajnokságon a Dunai Sárkányok sportolóival megerősített válogatottunk aranyérmei mellett több dobogós helyezést is elért.
Balaska Márk, a Váci Vasutas SE kajakosa szegedi társával aranyérmes lett az ifjúsági világbajnokságon.