Feltöltötte webV - péntek 22 május 2015 - 15:22:34
Ezüstérmet szerzett a kajak-kenusok idei első világkupa viadalán a váci Balaska Márk.

Május végén a 21-25. helyért kezdi meg a rájátszás a harmadosztályú váci vízilabda együttes.

Portugáliában rendezték meg a kajak-kenusok idei világkupa sorozatának első versenyét.
A viadalon egy váci kajakos szállt vízre: Balaska Márk, a Váci Vasutas SE sportolója. A férfi kajak duók sprintszámában Dudás Miklóssal párban a harmadik helyről kvalifikálta magát a 200 méteres döntőbe, ahol ötödikként ért célba.
A váci fiú tagja volt a legrövidebb távon induló magyar kajakkvartettnek is, amely bravúros teljesítménnyel ezüstérmet szerzett.

Győzelemmel zárt, de így is csak a 9. helyen végzett a másodosztályú futsal bajnokság helyosztó rájátszásában a Dunatours Vác.
A mieink hétfőn este igen szűk kerettel, hét játékossal utaztak el Gyöngyösre. Ennek ellenére remek teljesítménnyel az első játékrész végére 3-0-ás előnyre tettek szert. A második félidőben gyorsan feljöttek egygólos különbségre a hazaiak, de az egyenlítést nagyszerű védekezéssel és lelkesedéssel sikerült megakadályozni.
Végül nem sokkal a lefújás előtt Vén Gábor harmadik találatával alakult ki a 4-2-es váci győzelem.
Érdekesség, hogy a váciak mind a négy rájátszásbeli mérkőzésükön négy alkalommal találtak a kapuba. Ez három vereség mellett egy győzelemhez és az összesített 9. helyhez volt elegendő.

Mint beszámoltunk róla, a férfi vízilabda bajnokság harmadik vonalában csoportjának utolsó helyén végzett az alapszakaszban a váci gárda.
A csoportok azonos pozíciójában záró együttesek három fordulós rájátszásban döntik el a végső helyezések sorsát. A Váci Vízilabda SE csapata így először május 30-án száll medencébe a 21-25. helyért vívandó csatában. A mieink ellenfele e napon a gyöngyösi és a pápai legénység lesz. A csoportban még a békéscsabai és a nagykanizsai pólócsapat szerepel.

A pünkösdi ünnepen nem rendeznek váci érdekeltségű csapatbajnoki találkozót, viszont ma 18 órakor a két legnagyobb váci sportlétesítményben azonos időben rendeztek egy-egy kézilabda és futball bajnokit.
Az Ipress Center-Vác és a Vác FC összecsapásáról szerdai sporthíreinkben számolunk be.