Feltöltötte webV - kedd 09 február 2016 - 08:44:43
A váci női kézilabdások 4 gólos vereséget szenvedtek a Dunaújvárostól.

A Váci KSE vasárnap az éllovas Szegedtől kapott ki.

Az NB II-es focistáink a Cegléd elleni edzőmérkőzésen döntetlent értek el.

Az első osztályú női kézilabda bajnokság 17. fordulójában hazai pályán szerepeltek a váciak. Az ellenfél az EHF Kupában is még talpon álló Dunaújváros volt. A mintegy 600 néző előtt lejátszott mérkőzésen: Ipress Center Vác – Dunaújváros 24-28 lett a végeredmény. A hazaiaknál Soós 4, Liscsevics, Szondi és Farkas 3-3, a vendégeknél Szalai és Vincze 7-7, Triscsuk 5 góllal volt a legeredményesebb játékos. A mérkőzést követően a hazaiak vezetőedzőjével, Ottó Katalinnal beszélgettünk.

A lengyelországi Európa-bajnokságot követően a hétvégén folytatódott a férfi első osztályú kézilabda bajnokság. A Váci KSE a bajnokságban első helyen álló MOL-PICK Szeged csapatát fogadta. A Bajnokok Ligájában is szereplő Tisza-parti együttes vendégjátékára nagyon sokan voltak kíváncsiak. Csapatunk a rossz kezdést követően 4 gólos hátrányból egy gólra felzárkózott a 21. percre, a folytatásban azonban összekapta magát a Szeged és folyamatosan növelte előnyét, melynek köszönhetően végül 33-21-re nyert Vácon. A hazaiaktól Bartók 6, a szegedieknél Ancsin 5, Cselman, Robledo és Csuruvija 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos. Az összecsapást követően Zsiga Gyulával, a váciak vezetőedzőjével beszélgettünk.

A Vác FC NB II-es labdarúgó csapata szombaton újabb felkészülési mérkőzésen lépett pályára. Ezúttal idegenben szerepeltek a fiúk, akik az NB III-as bajnokság Keleti csoportjában jelenleg második helyen szereplő Cegléddel meccseltek. Több sérült és beteg játékos nem tarthatott csapatunkkal, sőt a mérkőzésen megsérült Majoros, Németh és Görgényi is. Az első félidőben a hazaiak szerezték meg az előnyt, de a szünetet követően Kószás, majd Magos találataival átvettük a vezetést, majd egy újabb figyelmetlenséget kihasznált a Cegléd és kiegyenlített. A folytatásban már nem esett több gól, így maradt a 2-2-es döntetlen.