Feltöltötte esaniko - kedd 28 június 2016 - 07:06:57
Egri tornát nyert a Dunakanyar Régió 2007-es születésű csapata, az országos szurkolói kézilabda tornát idén a váciak szervezik.

A Dunakanyar Régió Utánpótlás FC 2007-es korosztályú labdarúgó csapata egy nagyszabású tornán vett részt Egerben. Az Aventics Kupa XXIII. Nemzetközi Utánpótlás Labdarúgó Tornán 5 csoportban 25 csapat mérkőzött meg egymással. A nemzetközi mezőnyben több ország is képviseltette magát: érkeztek csapatok Romániából, és Szlovákiából is. Selmeci György edző fiai megállíthatatlannak bizonyultak, 14-3-ra nyertek az SZTK, 12-0-ra a Csep Gól, 14-3-ra a Tiszakécske és 9-3-ra a Veresegyház ellen. Az elődöntőben a Dunaharasztit 5-2-re, az Ikaruszt 5-1-re verték meg. A döntőben a helyi egri csapattal mérkőztek meg, és ellenük 5-0-ás győzelmet aratva állhattak fel a dobogó legfelső fokára. A torna gólkirálya is a váciak közül került ki Gerhát Trisztán személyében, aki 16 góllal segítette csapatát a kupa megszerzéséhez.

Idén váci szervezésben kerül megrendezésre az Országos Szurkolói Kézilabdatorna. A váci sportcsarnokban folyó munkálatok miatt a helyszín a vácrátóti Petőfi Sándor Általános Iskola tornacsarnoka lesz. A július 2-án sorra kerülő mérkőzés sorozat 8 órakor veszi kezdetét és a tervek szerint 19 óráig tart. Idén a következő szurkolói csapatok képviseltetik magukat: a Ferencváros, a Szeged, a Győr, a Vác, a Budapest, a Mezőkövesd, és a Vác II csapata.