SPORT
Feltöltötte esaniko - csütörtök 30 június 2016 - 08:26:22
Moszkvában a kajak-kenu Európa-bajnokságon 4-esben nyert a szobi Molnár Péter kajakos, a váci atléták a Budapest serdülő és újonc bajnokságon versenyeztek.

Moszkvában került sor a Kajak-Kenu Európa-bajnokságra. Férfi kajak 4-es 500 méteren a magyar hajóban helyet foglalt a váci születésű, de Szobon élő Molnár Péter. A fiúk már az előfutam során minden idők legjobb idejét lapátolták. A Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter, Somorácz Tamás összetételű hajó a döntőben a rajtot nem kapták el jól, de végig sikerült a maximumon menniük, s ennek is köszönhetően nem engedték ki a kezükből a győzelmet, a négyesünk remek versenyzéssel utasította maga mögé a szlovák és a spanyol egységet. A magyar kajak-kenu válogatott az EB-n 5 arany-, 5 ezüst- és 4 bronzéremmel az éremtáblázat élén zárt és megmutatta, szépen halad a riói olimpia felé vezető úton.

A Budapest Serdülő és Újonc Atlétikai Bajnokságán fiú 3000 méter síkfutásban nyert a veresegyházi Vajkovics Ferenc. A Váci Reménység Egyesület sportolói közül fiú távolugrásban 20. lett Lukács Gergő, a 24. helyen végzett Bényei Tamás, 28. helyezést ért el Kertész Levente, és 31. lett Téglás Péter. Fiú gerelyhajításban első helyen végzett Jancsik Tamás, 2. lett Szántó Attila, 4. helyezést ért el Lukács Gergő. Leány 100 méter síkfutásban 7. lett Kisparti Dóra. Gerelyhajításban az újonc sportolók között a 4. helyen végzett Pálffy Anna, és 7. lett Gráf Szabina. 80 méter gátfutásban a 6. helyen végzett Kareczki Petra, aki távolugrásban 9. lett