Feltöltötte esaniko - csütörtök 23 március 2017 - 09:17:24
Veszprémben kapott ki férfi kézilabda csapatunk, Argentína válogatottját legyőzte a váci női kézilabda csapat, a gyermek atlétikai bajnokságon 6 váci érem született.

Az első osztályú férfi kézilabda bajnokság hétközi fordulójában: Veszprém – Váci KSE 33-22. A találkozó elején gyorsan elhúztak a hazaiak 6-1-re, majd a váciak is megkezdték a gólgyártást és állandósult a különbség. De csak egy ideig, mert fordulatszámot váltott a Veszprém és lépésről-lépésre növelte a különbséget. A szünetre alakult ki a félidő legnagyobb különbsége, a hazaiak 17-10-re vezettek 30 perc elteltével. A második félidőben tovább nőtt a különbség a csapatok között, a 43. percben már 10 góllal mentek a hazaiak. A hátralévő időben a Duna-partiak tartották a lépést a több klasszis játékosát nélkülöző hazaiakkal szemben és végül egy tisztes, 11 gólos vereséggel zárták a találkozót. Csapatunkból Sztanojevics és Koller 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Nemzetközi női felkészülési kézilabda mérkőzés helyszíne volt a váci sportcsarnok a hét első napján, amikor is az IPRESS CENTER Vác élvonalbeli csapatának vendége a hazánkban edzőtáborozó Argentína válogatottja volt. A váciak gyors és lendületes játékkal kezdték a mérkőzést, és ennek köszönhetően gyorsan 3 gólos előnyt szereztek. A folytatásban sok hiba volt mindkét együttes játékában, de így is biztosan vezetett csapatunk. A második félidő elején már 5 góllal is mentek Temesék, majd megkezdte a felzárkózást Argentína. A dél-amerikaiak egy gólra feljöttek, de a váciaktól mindig volt valaki, aki lendített egyet a játékon. A hajrában zsinórban 4 gólt értek el a váciak és ezzel megnyerték a találkozót: Vác-Argentína 25-21. Csapatunkból Temes 5, Nascimento, Soós és Jovetics 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Gyermek atlétikai bajnokságon vettek részt a Váci Reménység sportolói. Az Ikarus pályán megrendezett versenyen nyert Bartos Panna 14 méter 76 cm-es, Kalecz Barnabás 29 méter 5 cm-es és Bényi Dániel 36 méter 71 cm-es dobással. Második lett Jeszenszky Zsombor, és Ragács Róbert. A harmadik helyen végzett Bartos Bence, 4. helyezést ért el Lukács Gergő, és 5. lett Földes Gergő.