SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 18 április 2017 - 08:47:58
Gólgazdag mérkőzésen döntetlent játszott a Vác NB II-es labdarúgó csapata, új elnökséget választott a Váci Vízmű Sportegyesület, sok gól esett a Pest megyei labdarúgó bajnokságok hétvégi meccsein.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában: Vác-Szolnok 3-3. Nem indult jól a mérkőzés a váciaknak, hiszen már az ötödik percben, szabadrúgást követően Kenderes révén gólt kapott csapatunk. A 33. percben Balajti büntetőből egyenlített, majd még a félidő vége előtt Tóth Barnabás szemfüles góljával, és Balajti újabb nagyszerű találatával megfordítottuk a mérkőzést. A szünet után talán egy kicsit túlságosan visszaállt csapatunk. A 73. percben váratlanul gólt ért el a Szolnok. Rokszin a kifutó Szentpéteri mellett elpöckölve a kapunkba gurította a labdát. A gól felhozta a vendégcsapatot, amely nem sokkal később, a 84. percben egy kontratámadás végén Tóth László góljával kiegyenlített. A hátralévő időben Kákonyi előtt még két ziccer is adódott, ezek azonban sajnos kimaradtak, így maradt a 3-3-as döntetlen.

A Váci Vízmű Sportegyesület tisztújító közgyűlést tartott, ahol a tagság 4 évre megválasztotta Tószegi Andort elnöknek, és Kollár Zoltánt valamint dr. Kocsis Tamást elnökségi tagnak. Az egyesület úszó szakosztálya mellett, immár öttusa és triatlon szakosztállyal is rendelkezik. A napirendi pontok végeztével a már hagyományos díjátadóra került sor, amikor is az elmúlt évben sikeres sportolókat köszöntötték és jutalmazták. Az eseménynek két meghívott vendége is volt, dr. Sós Csaba a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya és Martinek János az öttusa szövetség férfi felnőtt és junior szövetségi kapitánya. Az egyesület versenyzői szép eredményeket értek el a külföldi és országos korosztályos versenyeken, bajnokságokon, és a megyei csapatbajnokságon. Jelenleg egy versenyzőjük, Kovacsics Márk tagja a junior válogatott „A” keretnek, aki készül a Győrben megrendezésre kerülő Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra.

A Pest megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságban: Szentendre – Göd 3-0, Vácduka – Verőce 0-4, Veresegyház – Budakalász 4-4, Csömör – Városi SE Dunakeszi 0-6, Leányfalu – Mogyoród 5-1 és Kismaros – Vác-Deákvár SE 3-2. A megyei III. osztályban: Csővár – Letkés 3-0, Püspökhatvan – KDSE Váci Reménység 3-3, Szob – Nagymaros 3-0, Márianosztra – Rád 3-4, és Kóspallag – Szokolya 5-2.