Feltöltötte esaniko - csütörtök 15 június 2017 - 08:37:58
Két ezüstérem a bledi evezős versenyről, az Ikarusz pályán versenyztek a váci gerelyesek

A festői szépségű szlovéniai Bledben versenyeztek a magyar evezősök, ahol 490 sportoló, 15 ország válogatottja és több mint 70 klub versenyzői álltak rajthoz. Hazánkat a teljes serdülő, ifjúsági és 19 fő U23-as versenyzőink képviselték válogatott színekben, de klubszínekben is sokan rajthoz álltak. Olimpiai-, világ-, és Európa-bajnokokkal tűzdelt mezőnyben sportolóink, nagy küzdelemben kiváló helyezéseket értek el.A Vác Városi Evezős Klub sportolói közül ezüstérmet szerzett férfi felnőtt kétpárban az Ács Kristóf, Bácskai Máté páros, férfi felnőtt 4 párbanmásodik lettaz Ács Kristóf, Bácskai Máté, Kovács Kornél, Danó Dániel alkotta egység.

Az Ikarusz pálya adott otthont az idei atlétikai Budapest Open és Budapest Bajnokságnak. A Váci Reménység Egyesület veresenyzői közül gerelyhajításban Adame Máté63 méter 32 centiméteres dobással,nagyszerű versenyzéssel második helyezést ért el. Petcz Barnabás 57 méter 23 centis dobással 5., Jancsik Tamás az ifiknél 55 méteres dobással második, Kareczki Réka 40 méter 48 centiméteres dobással 6. és Bóbis Dorina 40 méter 21 centiméteres dobással a 7. helyen végzett.