Feltöltötte esaniko - kedd 20 június 2017 - 09:21:07
Tíz játékos távozott a Váci KSE férfi kézilabda csapatából, a poznani evezős Világkupán Galambos Péter ezüstérmet nyert.

Az élvonalban szereplő Váci KSE férfi felnőtt kézilabda csapata az előzetes elképzelésekhez képest rosszabb teljesítménnyel a tizedik helyet szerzete meg a 2016/2017-es bajnokságban. Mivel a keretet egy jobb helyezés reményében állították össze sok csatát megélt, nemzetközi tapasztalattal is bíró magyar és külföldi játékosokkal, a keret "megmenekülésének", együtt maradásának módja a nemzetközi kupás helyezés elérése lehetett volna. Sajnos ez a cél messze elkerülte a csapatot, így a Váci KSE-nek a tovább szigorodó idegenlégiós szabályzat hároméves tervezetét figyelembe véve változtatni kellett. A vezetés a drasztikus fiatalítás és a légiós létszám jelentős csökkentése mellett döntött. A tíz távozó játékos: Idriss Drissi, Vitáris Norbert, Milan Popovics, Császár Ferenc, Darko Pavlovics, Lendvay Péter, Alexandar Sztanojevics, Roman Csicsikalo, Marko Vasics és Petar Topics.

Az evezős világkupa-sorozat második, poznani állomásán a könnyűsúlyú egypárevezősök versenyében rajthoz állt Galambos Péter a Vác Városi Evezős Klub sportolója. Péter az elő, a remény és a középfutamot követően a döntőbe jutott. Ott sokáig a mezőny elejéhez tapadva, de csak negyedik helyen haladt. 1500 méter megtétele után a magyar versenyző még mindig negyedik pozícióban volt, de egy hatalmas hajrával sikerült megelőzni norvég, illetve szlovák versenytársát, végül tehát egy szenzációsan felépített versenyzés után másodikként ért célba. Az első helyen a lengyel Artur Mikolajczewski végzett, a dobogó harmadik fokára pedig a szlovák Lukas Babac állhatott. Galambos Petinek ez zsinórban a harmadik dobogós szereplése az idei három nemzetközi szereplésből, miután az első Világkupát megnyerte, és a 3 héttel ezelőtt rendezett Európa Bajnokságon ezüstérmet vihetett haza. Peti a verseny után azt nyilatkozta, hogy különösen örül ennek az eredménynek, mivel úgy érezte az elmúlt két hétben a felkészülés nem sikerült a lehető legjobban, és szerinte az előfutamban nyújtott teljesítménye sem adott okot teljes mértékű bizakodásra.
Lezajlott a 27. Fut a Vác a hétvégén. Az eseményről bővebben a Szerda esti Híradónkban számolunk be.