Feltöltötte esaniko - csütörtök 22 június 2017 - 07:39:32
Vasárnap rendezték meg a 27. Fut A Vác futóversenyt, Sukoron került sor az Outrigger Magyar Bajnokságra.

Idén immár 27. alkalommal került sor Vácott az igen népszerű Fut A Vác futóversenyre. A rajt és cél ezúttal is a Szérüskertben a Boronkay Szakközépiskola előtti területen volt. A verseny hű maradt önmagához, hiszen a Fut a Vác távja most is egy alig 2,8 km-es ingyenes bulifutás volt, melyre ez alkalommal is nagyon sokan neveztek be. Persze aki rendszeres futó, annak érdemes volt az 5, 10, vagy a 21 km-es félmaratoni távot kipróbálni, amit az idén is lehetett barátokkal, kollégákkal váltóban is teljesíteni. Futhattak ez alkalommal is a legkisebbek. Külön a kis, középsős és nagycsoportos óvodásoknak lufis futást szerveztek. A gyerekek mellett szüleik, testvéreik is futottak a kordonon kívül. A verseny különbözó távjain a legkisebbektől egészen az idősekig futottak. Sok diák és sportoló is teljesítette a kiválasztott távját, de egyénileg, és csapatban is futottak, barátok, kollégák. Volt, aki kutyával, de volt olyan is, aki babakocsival teljesítette a távot. A 3 ovis csoport nyertesei: Ujhelyi Lilla Lotti, Kucsera Kornél, és Pap Móricz István. A buli futás női győztese: Juhász Janka, a férfiaknál pedig Bácskai Máté volt a leggyorsabb. A 6 km-es távot Sági József, a 10,5 km-es távot Bognár Bulcsu, a félmaratont Schwartz Nagy Attila futotta le a leggyorsabban. A váltóban a Pikler Tamás, Kuris Oszkár, Magyar Tamás, Pikler Zsolt alkotta Váci futóbolondok elnevezésű csapat nyert. A verseny eredményeit a honlapon tekinthetik meg.

A közelmúltban Sukoron rendezték meg az U18 Outrigger Magyar Bajnokságot, mely egyben korosztályos válogató volt a 2017-es Világbajnsokságra. A Váci Dunai Sárkányok versenyzői közül a fiúk 500 méteres távján nyert Ring Rómeó, 2. lett Bíró Krisztián, a 8. helyen végzett Fodor Sebestyén és 10. lett Bojtay Bálint. A lányok 500 méteres versenyén: győzött Kovacsics Dalma, az 5. helyen végzett Kovács Kincső, 8. lett Czakó Boróka, a 9. helyen végzett Mocsonoky Zselyke és a 11. helyen zárta a versenyt Németh Dominika.