SPORT
Feltöltötte esaniko - hétfő 07 augusztus 2017 - 10:46:50
Első edzőmeccsén nyert a Váci NKSE csapata, szeptember elején rajtól a férfi kézilabda bajnokság, junior atlétikai válogatott viadalt rendeztek Szlovákiában

Lejátszotta első hazai tesztmérkőzését a Váci NKSE élvonalbeli női kézilabda együttese. Az ellenfél az újonc Kecskemét csapata volt. Az első félidő végén már 6 góllal vezettek a hazaiak, majd a második 30 percben tovább nőtt a különbség, s végül 12 góllal nyertek a váciak: Váci NKSE – Kecskeméti NKSE 32-20. Csapatunkból Jovetics 9, és Radoszavljevics 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A július 13-i sorsolást követően az elmúlt héten megtörtént a K&H Liga férfi első osztályú kézilabda bajnokság időpont egyeztetése. A Váci KSE csapata az első fordulóban hazai pályán kezd. Szeptember 10-én, 18 órakor a Gyöngyös együttesét fogadják a mieink. Érdekesség, hogy a két BL csapattal rögtön a bajnokság elején összecsapnak a váciak. A Veszprémmel szeptember 26-án hazai pályán, míg a Szegeddel október 3-án, idegenben szerepel együttesünk.

A szlovákiai Trunavában került sor az U20-as Junior atlétikai válogatott viadalra. A szlovák, magyar, cseh és szlovén versenyzők között ott volt a Váci Reménység Egyesület atlétája Fekete Fédra is. A váci lány magasugrásban szerepelt, s 165 és 170 centimétert egyből teljesítette, a 173 centis magasságot harmadik próbálkozásra ugrotta át, s ezzel az eredménnyel a 4. helyen végzett.