Feltöltötte esaniko - csütörtök 05 október 2017 - 09:32:17
Négy góllal verte a Vác focicsapata a Csákvárt, váci masters érmek a Világbajnokságról.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság 11. fordulójában az utolsó helyen tanyázó Csákvár együttesét fogadta a Vác FC labdarúgó csapata Óbudán. A mérkőzés jól kezdődött a váciaknak, mert egy gyönyörű akció végén Zsolnai már a 6. percben megszerezte a vezetést. A korai gól után is nálunk maradt az irányítás, Nagy Richárd került kétszer is helyzetbe, azonban nem sikerült betalálnia. Nem úgy, mint Balajtinak, aki a 25. percben megduplázta góljaink számát. A szünet előtt még a 38. percben Nagy Zsolt szépített. A második félidőt szerencsére most mi kezdtük úgy, mint két héttel ezelőtt a Kisvárda ellenünk. Alig telt el három perc a második játékrészből Kákonyi pazar góljával ismét kétgólosra nőtt az előnyünk. A 72. percben újabb gólt értek el a mieink, amikor is büntetőből Balajti Ádám volt eredményes. Ezzel azonban még nem volt vége a gólgyártásnak. Tíz perccel később egy remekbe szabott akció végén Zsolnai is újra eredményes volt, beállítva ezzel a végeredményt: Vác – Csákvár 5-1.

A szlovéniai Bledben rendezték meg az idei Masters Evezős Világbajnokságot, ahol a Vác Városi Evezős klub masters csapata is részt vett. A világ 54 országából 680 evezős klubból, közel ötezer versenyző gyűlt össze a nagy erőpróbára, több mint tizenhétezer beülést teljesitve. A váci evezősök ragyogó eredményekkel tértek haza: Kategóiájában első lett kétpárban, kormányos nélküli kettesben valamint a kormányos nélküli négyes tagjaként a Noé Gábor - Nógrádi Tivadar páros. A 70-74 éves kategóriában kormányos nélküli kettesben Noé Gábor a csepeli Lucsánszky Lászlóval nyert. Második helyen végzett női kétpárevezősben Bácskainé Ekker Zsuzsanna- a Külkeres Csányi Évával. A kormányos nélküli négyesben a Nógrádi – Noé - Hász Márton–Ábrahám Gábor alkotta egység. Kétpárevezősben a Noé Gábor–Nógrádi Tivadar kettős. Négypárban Noé Gábor, a Külkeres Varga István, Hász Márton, és Nógrádi Tivadar alkotta egység. Negyedik lett kétpárban a Mészáros Judit –Tölgyesi Brigitta duó, és kormányos nélküli kettesben Bácskai Zoltán a Külkeres Teiszler Ferenccel párban. Mészáros Judit és édesapja Dr. Mészáros László, akik szintén a Vác Városi Evezős klub versenyzői, mint a nemzetközi zsüri tagjai munkájukkal hozzájárultak a monstre verseny sikeres lebonyolitásához.