Feltöltötte esaniko - csütörtök 30 november 2017 - 09:01:08
A váci futsal csapat nagy csatában nyert a Dunakeszi ellen, a váci Vízilabdások még veretlenek az OB II-es bajnokságban

Az NB II-es futsal bajnokságban Vácra látogatott hétfőn este az éllovas Dunakeszi Kinizsi csapata. Annak ellenére, hogy a hazaiaknak ebben a szezonban nem megy a pontgyűjtés rangadóra került sor. A találkozó első 10 perce váci kapufákkat telt, majd Sipeki előnyhöz juttatta a váciakat. Idegesen, kapkodva és sok hibával játszott a Kinizsi, ennek ellenére egy hazai hibát kihasználva kiegyenlítettek. A 18. percben egy szép váci akció végén Hegyvári Dávid góljával újra a hazaiak szerezték meg a vezetést. A szünetet követően gyorsan kiegyenlítettek újra a vendégek. Egy perccel később Siskó Manó góljával a váciak vezettek, majd sorra jöttek a hazai találatok, Krasnyánszki Martin kétszer, Marcsek Ákos Ádám és Franyó Róbert 1-1 alkalommal volt eredményes, így 7-2-es váci előnyt mutatott az eredményjelző. A Dunakeszi kockáztatott, levitte kapusát és helyette mezőnyjátékos szerepelt, ekkor gyorsan 3 gólt lőttek és felzárkóztak 7-5-re. A hajrá újból a váciaké volt, akik Franyó 1, és Hirt Gergely 2 góljával beállították a 10-5-ös végeredményt.

Az OB II-es vízilabda bajnokság Észak-keleti csoportjában szerepel a Váci Vízilabda SE csapata. Az alapszakasz első két fordulójában a Diósgyőri Várfürdő csapatával 9-9-es döntetlent játszottak, majd az Egri Vízmű gárdáját 13-9-re, a Gyöngyösi Aligátorok csapatát 24-4-re, a Czeglédi Lamantinokat 11-5-re, és a Kecskemét csapatát 19-6-ra győzték le. A 3. fordulóban Egerben a Kecskemét ellen szálltak vízbe a váciak és 19-6-ra nyertek. A mieink közül Kiss Ádám dr. 5, Marnitz Márk 4, Bártfay Zsolt 3, Karácsonyi Vazul, Gerber Dominik, és Dudinszki Zalán 2-2, Róth Dániel pedig 1 gólt szerzett. A Diósgyőri Várfürdő ellen 11-11-es döntetlent értek el a váciak. Góljaik közül Kiss Ádám dr. 4-et, Bártfay Zsolt 2-t, Karácsony Vazul, Boncföldi András, Marnitz Márk, Róth Dániel és Dudinszki Zalán egyet-egyet szerzett.