SPORT
Feltöltötte esaniko - hétfő 04 december 2017 - 09:33:19
A Váci KSE férfi kézilabda csapata 8 góllal kapott ki Tatabányán, a Vác FC labdarúgócsapata hatalmas meglepetésre 2 góllal verte a Videotont a Magyar Kupában.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság 11. fordulójában: Tatabánya – Váci KSE 33-25. Az első játékrészben nagyon jól játszottak a váciak. Az első percekben még 2 góllal vezettek is Kollerék, majd kiegyenlítettek a hazaiak. A folytatásban ismét a vendégek akarata érvényesült, akik 3 góllal, 9-6-ra megléptek. A félidő hajrájára fordított a Tatabánya és 2 gólos előnyt szerzett a szünetig. A fordulást követően tovább növelte előnyét a hazai gárda, mely a 47. percben már 26-19-re is vezetett. A mérkőzésből hátralévő időben felváltva potyogtak a gólok, a hazaiak tartották előnyüket és biztosan nyerték meg a találkozót. A Váci KSE csapatából Grbavac 6, Davidovics és Koller 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos. A csapat legközelebb vasárnap 18 órakor hazai pályán szerepel a bajnokságban, amikor is a Csurgó ellen lépnek pályára.

Az NB II-es Vác pályaválasztóként 3–1-re legyőzte az élvonalban listavezető Videotont a budapesti Hévízi úton a labdarúgó Magyar Kupa szerdai játéknapján, és bejutott a legjobb 16 közé. A hazaiak némi meglepetésre a 27. percben megszerezték a vezetést, amikor is egy gyors váci kontra végén egy beadás után Tóth Gergely sarokkal továbbította a kapuba a labdát. A kapott gól után eggyel magasabb fokozatba kapcsolt a Videoton, de vagy Abu Attila védett hatalmasat, vagy a léc akadályozta meg a vendégeket az egyenlítésben, így egygólos váci előnnyel vonulhattak pihenőre a felek. A második játékrészben a hajrához közeledve kitámadott a Videoton, ezt kihasználva pedig néhány percen belül kétszer is mattolták a váciak Horváth Tamást: előbb Zsolnai Richárd fejezett be precízen egy vendégkontrát, majd egy rövid hazaadásra csapott le Nagy Richárd, akinek nem okozott gondot az üres kapuba lőnie a labdát. A 90. percben Marko Scsepovics tizenegyesből szépített, ezzel kialakítva a 3-1-es végeredményt. A 8 közé jutásért kisorsolták a párosításokat, ahol a Vác a Diósgyőrt kapta ellenfélnek.