Feltöltötte esaniko - csütörtök 22 február 2018 - 09:37:23
Idegenben 5 gólos győzelmet aratott a Liga Kupában a Váci KSE kézilabda csapata, a labdarúgó Magyar Kupában 2 gólos vereséget szenvedett a Vác.

A férfi kézilabda Liga Kupában a sikeres csoportküzdelmeket követően a Balmazújváros elleni párosmérkőzésen vívhatja ki az elődöntőbe jutást a Váci KSE. Az ellenfelünk jelenleg a másodosztályú bajnokság Keleti csoportjának dobogósa. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, de a váciak gyorsan kiegyenlítettek, majd 3 góllal elhúztak. A félidő vége a balmazé vol, mivel sikerült felzárkózniuk és 16-16-os döntetlenre hozni az első 30 percet. A szünetet követően fokozatosan növelte előnyét a Vác. Az elfáradó vendéglátók ellen biztosan tartotta előnyét és végül 30-25-re nyert a Váci KSE csapata.

A labdarúgó Magyar Kupában Mezőkövesden redezték meg a Diósgyőr – Vác nyolcaddöntő mérkőzés első összecsapását. Az erős havazás ellenére megrendezték a találkozót és 1434 néző tekintette meg. A hazaiak nagy iramban kezdtek és sorra alakították ki helyzeteiket. A 22. percben a váciak közül Gulyás került ziccerbe, de közeli lövését Antal nagy bravúrral, lábbal védte. A 30. percben Brkovics jobb oldali beadása után középen Nikolaos Ioannidis emelkedett a legmagasabbra, és a kapu jobb oldalába fejelte a Diósgyőr vezető találatát. Öt percel később újjabb nagy hazai helyzet alakult ki, de Abu kapus kiütötte a labdát. A második félidőben a nehéz, havas talajon próbálkoztak a gólszerzéssel a játékosok, de egészen a 61. percig nem találták el a kapukat. Innentől viszont egyre többet a váciak hálója volt veszélyben és a 87. percben Bacsa megszerezte a 2. góljukat, ezzel beállítva a végeredményt: Diósgyőr-Vác 2-0.