SPORT
Feltöltötte esaniko - csütörtök 12 április 2018 - 09:06:47
Három váci kézilabdás hölgy kapott behívót a szövetségi kapitánytól, döntetlent játszott a Vác labdarúgó csapata a Siófokkal, gerelyhajító versenyt rendezett a Váci Reménység

Április 16-17-én két napos összetartást tart Telkiben a magyar női kézilabda válogatott. Kim Rasmussen szövetségi kapitány ezúttal az A-csapaton kívül B-keretet is összehívott, 19, illetve 15 játékossal. A GVM EUROPE Vác csapatából az A -válogatottba kapott meghívót Lakatos Rita, a B-válogatottba pedig Helembai Fanni és Diószegi Nikolett.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban Vác – Siófok 1-1. A találkozó 26. percében Major adott be balról, de Kiss Balázs kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül, és a játékvezető 11-est ítélt! A büntetőt Balajti a bal alsó sarokba gurította, ezzel 1-0-ra vezetett a Vác. Sajnos nem sikerült megszerezni a három pontot, mert a véghajrában egyenlített a Siófok. Megvoltak az első félidőben a helyzeteinek, de a második félidőben a játék képe megváltozott a magas labdák miatt, megtört az összjáték és a csapat ritmusa, így maradt a döntetlen eredmény.

Szombaton a Váci Reménység Egyesület Kosdi utcai pályája adott otthont a gerelyhajítók idénynyitó országos versenyének. A résztvevők majd mindegyike egyéni csúcsot elérve bizonyította, hogy jól áll a felkészüléssel. A váci versenyzők közül férfi gerelyben 2. helyen végzett Adame Máté, a junioroknál 3. lett Tolnai Levente, az ifiknél nyert Jancsik Tamás, a serdülőknél Jancsik Martin végzett az élen, az újoncoknál nyert Bényi Dániel és 2. lett Ragács Róbert Zoltán. A junior nőknél 2. helyen végzett Kareczki Réka és 3. lett Fekete Fanni.