Feltöltötte esaniko - hétfő 14 május 2018 - 08:59:44
Új program a Vác Városi Evezős Klubban, idegenben kikapott, hazai pályán nyert a Göd női kézilabda csapata, 3 érmet nyert Kovacsics Márk az úszók Vidék Bajnokságán, a Váci Reménység csapata nyert a megyei labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában

Hetente egyszer megnyitja a gyerekek előtt a kapuit a Vác Város Evezős Klub, hogy zolki ismerkedhessenek a kicsik a vízisport szépségeivel. A cél az utánpótlás biztosítása, aminek érdekében két tanár foglalkozik a 10 év alatti fiatalokkal. A gyerekek úszást tanulnak, illetve részt vesznek a klub életében, később pedig ha kitartók, akár a hajókkal is kimehetnek a vízre.

Vácy Károly elnök Vác Város Evezős Klub

Ebben Mácsik Miklós volt a segítségünkre ő talált egy sporttal foglalkozó hölgyet, aki hetente egyszer a kicsiket a városból itt vendégül látja, ismerkednek a vízzel a hajókkal, első körben az úszással. Ha elérik azt a kort és kedvet, akkor itt maradhatnak a klubunknál.

A másodosztályú női kézilabda bajnokság utobbi két fordulójában a Göd SE csapata először Kispesten lépett pályára és egy gólos félidei vezetést követően 30-29-re vereséget szenvedett. A gödiek közül Petro Lilla 7 és Petró Bettina 6 góllal volt a legeredményesebb játékos. A következő mérkőzésen: Göd – Nyíradony 45-28. Már az első félidőben is sok gól esett, majd a szünetet követően tovább nőtt a különbség és biztosan nyerte meg a Pest megyei csapat a mérkőzést. A gödiek közül Paróczi Sára 8., Kácsor Gréta, Solymos Andrea és Gyetván Krisztina 7-7 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Budapesten a Duna Aréna adott otthont az idei úszó Vidék Bajnokságnak. A versenyen ott voltak a Váci Vízmű SE sportolói is, akik közül Kovacsics Márk nyert 1500 méter gyorson, 2. lett 400 és 800 méter gyorson, 4. helyen végzett 100 méter pillangóúszásban, 5. lett 50 méter pillangóban, és 200 méter gyorson, 6. helyen végzett 100 méter gyorson és 9. lett 50 gyorson. Fellinger Zsombor 100 méter mellen 20., 200 mellen a 16. lett. Ladjánszki Zsófia 100 méter háton 14., 100 méter mellen 10., 50 méter háton 7., 50 méter mellen a 8. helyen végzett. Karadin Krisztián 1500 gyorson 16., 100 méter mellen 21., 200 méter mellen 23., 400 méter gyorson 44. lett. Burik Anna 100 méter gyorson 68., 200 méter háton 30., és 50 gyorson 33. lett.

A Pest megyei másodosztályú labdarúgó bajnokságban: Veresegyház – Piliscsaba 0-0, Erdőkertes – Mogyoród 0-4, Kisnémedi – Vác-Deákvár SE 7-1, Verőce – VS Dunakeszi 0-2, Budakalász – Göd 8-2. A harmadosztályban: KDSE Váci Reménység – Kóspallag 3-2, Püspökhatvan – Penc 3-0, Szokolya – Szob 2-3, Vácduka – Sződliget 2-2, Rád – Márianosztra 2-2, Vácrátót – Gödöllő-Szada 3-0, Kartal – Mogyoród 4-0 és Galgahéviz – Püspökszilágy 1-2.