Feltöltötte esaniko - hétfő 18 június 2018 - 09:08:59
A Budapest Open atlétikai versenyen ott voltak a Reménység sportolói is, Négy váci evezős az ifi válogatottban, vasárnap kerül sor a 28. FUT A Vác versenyre

A Budapest Open Shulek Ágoston Atlétikai Emlékversenyen ott voltak a Váci Reménység Egyesület sportolói is. Férfi gerelyhajításban a 3. helyen végzett Papp Bence és 9. lett Adame Máté. Női magasugrásban a 2. helyet szerezte meg Fekete Fédra és 5. lett Fekete Fanni. Távolugrásban a 6. helyen végzett Fekete Fanni, és 14. lett Fedor Noémi. Gerelyhajításban 10. helyezést ért el Kareczki Réka, és 12. lett Bóbis Dorina. Fiú magasugrásban 8., távolugrásban pedig a 9. helyen végzett Berta Barnabás. Fiú gerelyhajításban nyert 69 méter 20 centiméteres dobással Jancsik Tamás és a 9. helyen zárta a versenyt Kiss Gergő. Leány távolugrásban 6. lett Fedor Ágnes.

A Szegeden lezárult válogatási időszakot követően a Magyar Evezős Szövetség kihirdette az Ifjúsági Válogatott keret névsorát. A csehországi Ifjúsági Világbajnokságra készülő versenyzői keret az utóbbi évek legnagyobb létszámú csapata, mely a MESZ Utánpótlásfejlesztési Projektjei által a lehető legtöbb tehetséges versenyző bevonását és útra indítását célozza a nemzetközi élvonal felé. A Vác Városi Evezős Klubból bekerült a válogatottba Zsíros Janka, Felméri Márk, Szklenka Bence és Szilágyi Konrád.

Június 17-én, vasárnap 28. alkalommal rendezik meg a Fut a Vác rendezvényt, amely a város legnagyobb hagyományokkal rendelkező futóversenye. Ez alkalommal is több táv közül válogathatnak az indulni szándékozó érdeklődők. Az állandóság, a hagyományőrzés a Fut a Vác 2,8 km-es távja. De ugyanez vonatkozik az óvodásokra, akik az idén is héliumos lufival a kézben futhatnak.

A profi futók 5,4 10,8 és 21,6 km-es távokon indulhatnak, profi chipes időméréssel. 4 x 5,4 km-es váltón is lehet indulni. Az idén mind a 4 futó a Boronkay iskolánál válthatja egymást. A rajt és a cél Vácott a Szérűskerti iskolacentrumban lesz. Bővebb információt a honlapon találhatnak.