Fut a Vác 2018. Közel 700-an futottak vasárnap.
Feltöltötte esaniko - kedd 19 június 2018 - 09:08:04
Vasárnap zajlott a Fut Vác! A város legnagyobb tömegsport rendezvényét 28. alkalommal rendezték meg, és idén közel 700 résztvevőt sikerült megmozgatnia a szervezőknek. A legtöbben a 2,8 kilométeres bulifutásra neveztek be, a cégek közül pedig a Váci Városfejlesztő Kft. emelkedett ki, amely több, mint 60 főt tudott delegálni a hétvégi futamra.

Tikkasztó hőségben, de jó hangulatban és balesetmentesen zajlott le a 28. Fut a Vác! sportrendezvény vasárnap a Szérűskertben. A program népszerűségét jelzi, hogy idén is közel 700-an, egészen pontosan 693-an futottak. A legfiatalabb versenyzők a külön is díjazott óvódások közül kerültek ki, az idei mezőny legidősebb futója pedig egy 82 éves úriember volt. A legtöbben a megszokottak szerint a 2,8 kilométeres bulifutásra neveztek be, amely most is közös bemelegítéssel kezdődött.

A bulifutamban a 228 induló közül végül a férfiaknál Zeller Zsolt, a nőknél pedig és Hanzelik Bianka futotta a legjobb időt. Ezen a távon versenyeztek a vállalatok is, a Fut a Cég! kategória győztese pedig a Váci Városfejlesztő Kft. lett, amely több mint 60 főt tudott mozgósítani a vasárnapi sportolásra. A második legnagyobb létszámban az egyik főtámogató, a DDC kollektívája jelent meg. Az 5, 4 kilométeres távon a férfiaknál Sági József, a nőknél Sass Diána lett az abszolút győztes, 10,8 kilóméteren pedig Szaniszló Máté és Váradi Anna ért be elsőként a célba. A Dunaparti félmaraton 21,6 kilométeres távjának 27-en vágtak neki a nagy melegben, az élen pedig Jánosházi Attila és Magda Dóra végzett. Minden kategóriában korosztályonként díjazták az első három helyezettet. A Fut a Vác! rendezvényt a város önkormányzata mellett számos helyi vállalat támogatja, a lebonyolítást pedig a rendőrség mellett biztonsági szolgálat és sok önkéntes , többek között egyházi szervezetek is segítették. A versenyt az idén is Bíró György és Barátai, valamint a Váci Ifjúsági Sportegyesület szervezték.