Feltöltötte esaniko - péntek 20 július 2018 - 09:08:21
Világbajnok lett a váci játékosokkal is kiálló magyar junior női kézilabda válogatott, Luzernben rendezték meg a 3. Evezős Világkupa fordulót. Megkezdte a felkészülést a Váci KSE férfi másodosztályú kézilabda csapata, a Vác FC közben két edzőmérkőzést játszott.

Befejeződött Debrecenben a 21. IHF női junior kézilabda világbajnokság. A magyar válogatottban több olyan játékos is szerepelt, akik az elmúlt szezonban a GVM Europe Vác csapatában játszottak, illetve jelenleg is tagjai a csapatnak. Suba Sára, Lakatos Rita, Hornyák Bernadett, Szabó Kitti és Kácsor Gréta játékára is számított Golovin Vlagyimir szövetségi edző. A magyar csapat legyőzte Brazíliát, Portugáliát, Montenegrót, és Norvégiát a csoportkörben. A folytatásban Szlovénia, Románia, és Dél-Korea ellen is nyertek a lányok. A világbajnoki döntőben Norvégia volt a magyarok ellenfele. A szünetben még 2 góllal vezetett ellenfelünk, majd a második félidőben fordított csapatunk és végül 28-22-re győzött és lett Világbajnok!

A hétvégén került megrendezésre a 2018-as szezon harmadik, egyben utolsó evezős Világkupája. A versenyt a hagyományokhoz híven svájcban, a festői szépségű Luzern városában a Rotsee-n rendezték meg. A versenyen 37 ország, közel 650 evezőse, 265 hajóval állt rajthoz a három napos Világkupa során.

A magyar küldöttség idén 3 egységgel utazott ki, melyben 2 váci is helyet kapott. A Csiszár Péterrrel kiálló könnyűsúlyú négypárevezős, melynek további tagja volt Fiala Balázs, Tamás Bence és Forrai Dávid. A másik evezős Galambos Péter, aki könnyűsúlyú egypárevezősben volt érdekelt. A négyes egészen a döntőig evezte be magát, ahol végül a 6. helyen végzett. Galambos Péter második lett a könnyűsúlyú egypárevezősök 'B' döntőjében, ezzel összesítettben a 8. helyen zárt a luzerni Világkupán.
Bár a férfi másodosztályú kézilabda bajnokság csak szeptember 16-án kezdődik, a Váci KSE felnőtt csapata már hétfőn megkezdte felkészülését a bajnoki szezonra. A kilenc hetes felkészülést 4 nap Mátraházi edzőtábor, 6 edzőmérkőzés és egy orosházi felkészülési torna színesíti. A szakmai stáb irányításával megkezdett munkából hiányzott és hiányozni is fog augusztus közepéig Kecskeméti Tamás, aki a junior és Bognár Alex, aki az ifjúsági válogatottal készül az aktuális világversenyre.

A Vác FC másodosztályú labdarúgó csapata az elmúlt napokban két felkészülési mérkőzést is lejátszott. Először a váci pályán megrendezett találkozón a tavalyi szezonban az NB III-as bajnokság Keleti csoportjának ezüstérmese, az Erzsébeti SMTK volt csapatunk ellenfele. A küzdelmes, kemény, ám helyenként sok hibával tarkított mérkőzésen csapatunk helyzetkihasználása volt a jobb, így megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Vác FC – ESMTK 2-1.

Debrecen-Pallagon szerepelt a következő találkozón a Vác csapata, ahol az élvonalban szereplő Debreceni VSC ellen szerepeltek focistáink. A találkozó elején Damásdi Alex egy kipattanó labdából korán megszerezte a vezetést a debrecenieknek. A Vác Zsolnai Richárd lövésével egyenlített, de még az első félidőben megszületett a második Loki-gól: ezt a hazaiaknál próbajátékon szereplő Albion Avdijaj lőtte és ezzel beállította a 2-1-es végeredményt is.