Feltöltötte esaniko - csütörtök 04 október 2018 - 09:47:50
Az NB II-es labdarúgó bajnokságban a Vác csapata egy gólos vereséget szenvedett, a váci gombfocisták feljutottak az élvonalbeli bajnokságba!

Az NB II-es labdarúgó bajnokság 10. fordulóját játszották le a hétvégén. A Vác FC csapata a III. Kerületi pályán a Monor vendége volt. A találkozó 8. percében megszerezte a vezetést a monori gárda. Palincsár Martin keresztlabdája Tóth Barna előtt elment, de a hosszún érkezett Szerencsi Miklós, és a kapuba passzolta a labdát. A 41. percben Murai egyedül vezette Bozsóra a labdát, de a monoriak kapusa hatalmas bravúrral, lábbal mentett. A 70. percben megduplázta előnyét a hazai csapat. Bori Gábor szögletét röviden Fülöp Noel csúsztatta kapura, a felsőlécről a labda a kapuba csapódott. A 84. percben hiába mentett hatalmasat Bozsó kapus, Dlusztus a hosszún érkezett, és megszerezte a szépítő találatot. Monor – Vác 2-1.

A tavalyi évben Dunakanyar Forte Asztalilabdarúgó Klub néven újjáalakult váci gombfoci csapat a 2018. évi másodosztályú szektorlabda csapatbajnokságon szállt hacba a feljutásért. A sokszor tartalékosan felálló, Szathmáry Károly, Laczkó Balázs, Kollár Tibor, Balizs Benedek, Baross Gábor, Demény Zoltán és Cserey László alkotta Vác nagy csatában nyerte meg a bajnokságot a Testvériség és az Erzsébetváros előtt, kiharcolva ezzel, hogy négy évvel az akkori csapat megszűnése után, jövőre újra a sportág elitjében szerepelhessen. Eközben a Forte tartalékcsapata is a másodosztályban vitézkedett. Az Oláh Tamás, Pozsonyi József, Simó Gergő, Roller Dániel, Dobos Attila, Nagy Péter, Csegezi Péter, Olcsváry András és László Márk alkotta fakó célja a bennmaradás kiharcolása volt, amelyet sikerrel teljesítettek.