SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 16 október 2018 - 08:44:07
A női kézilabda EHF Kupában Vácon nyert 13 góllal a Siófok csapata, a váci vízilabdások hazai medencében 2 győzelmet arattak a bajnokságban.

A női kézilabda EHF Kupa 2. fordulójának első mérkőzésén a váciak a Siófok csapatát fogadták. GVM EUROPE VÁC – SIÓFOK 22–35. A mérkőzés elején 3 gólos előnyt szerzett a Balaton parti együttes. A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, akik folyamatosan növelték a különbséget. A szünetre 6 gólos siófoki előnnyel mehettek a csapatok. A második félidő elején maradt sokáig az 5-6 gólos különbség, majd a 45. percben már 10 volt közte. A következő 9 percben felváltva estek a találatok, majd a hajrában, míg a váciak csak 2 gólt értek el, a vendégek ötöt és ezzel beállítva a 13 gólos különbséget a Siófok javára. A váci csapatból Kácsor Gréta 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az OB II-es felnőtt vízilabda bajnokság második csoportkörét Vácon játszották le. A Váci Vízilabda SE gárdája a Vidám Vízilovakkal játszották első mérkőzésüket. Itt végig magabiztos játékkal, nagy gólkülönbséggel nyertek a váciak 17-8-ra. Dr Kiss Ádám 7, Bártfay Zsolt és Róth Dániel 2-2 góllal voltak a legeredményesebb játékosok. A második összecsapáson a PVSK-PTE-ÁOK ellen játszottak a váciak. A csapat nagyon magabiztosan, végig vezetve nyerte meg a mérkőzést 23-5-re. Annyival erősebb játékerőt képviselt csapatunk, hogy akár nagyobb gólkülönbség is születhetett volna. Eddig minden meccsüket megnyerték a bajnokságban a váciak, akik pontveszteség nélkül vezetik a csoportjukat!