Feltöltötte esaniko - kedd 06 november 2018 - 08:48:20
Az Egert könnyen verte a Vác női kézilabda csapata, a Labdarúgó Magyar Kupában a VIDI biztosan nyert a váciak ellen, az NB II-es labdarúgó bajnokságban ismét hazai pályán játszott a Vác

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: GVM EUROPE Vác – Eger 36-18. Remek rajtot vettek a hazaiak, akik 8 perc alatt 4 gólt szereztek és egyet sem kaptak. Ekkor időt kért Debre Viktor az egriek vezetőedzője, de ez nem használt a csapatnak, mert tovább potyogtak a váci találatok. A 10. percben született meg a vendégek első gólja. A folytatásban is a hazaiak domináltak, remek védekezésük után, ha lassan is, de nőtt a közöttük a különbség. A 26. percben már 10 gól volt a váciak előnye, a szünetig ehhez még egyet hozzá tettek Kácsorék. A pihenőt követően a hazaiaknál a cserék is pályára léptek, a lefújásra végül 18 gólos különbséggel nyert a váci együttes. Csapatukból Radosavljevics 7, Jovetics és Hámori 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Labdarúgó Magyar Kupa mérkőzésen: Vác FC – MOL VIDI FC 1-3. Az újpesti Szusza Ferenc stadionban megrendezett találkozón érvényesült a papírforma és a székesfehérvári csapat sikerével zárult a találkozó. A mérkőzés elején a 8. percben Hangya távoli, a kapus előtt megpattanó lövésével vezetést szerzett a Vidi. Egy perccel később Zsolnai góljával egyenlített a Vác. A 30. percben ismét a vendégeknél volt az előny. Egy kavarodás után öt méterről Hodzics kotorta a kapuba a labdát. A második félidő 58. percében aztán végképp eldőlt a mérkőzés, és a továbbjutás kérdése. Kovács cselezgetett a jobb szélen, Hangyához passzolt, beadását a középen érkező Scsepovics a hálóba csúsztatta. A folytatásban az eredmény már nem változott, így ezúttal elmaradt a bravúr, a magasabban jegyzett csapat megérdemelten jutott tovább a következő fordulóba.

Jelentős meccs volt a vasárnapi a Vác FC életében, hiszen 2016. május 29. –ét követő hosszú szünet után végre ismét hazai pályán játszhatott az NB II-es labdarúgó csapat. Nagyon sok szurkoló foglalt helyet a lelátón, és teremtettek jó hangulatot. Az első félidőben nagyon jól játszott a váci csapat, folyamatosan alakították ki helyzeteiket a játékosok. Murai, Zsolnai és Csillag is többször betalálhatott volna, de rendre kimaradtak a nagy lehetőségek. Persze a csabaiak is lőhettek volna gólt, a legnagyobb helyzetük a 44. percben volt, amikor Urbin lövését Halasi kapus védte nagy bravúrral. A szünet után a 49. percben Szalai Dániel kapott sárga lapot műesésért, és mivel ez már a második volt neki, a kiállítás sorsára jutott! Ezzel emberelőnybe került a Vác. A 85. percben Borvető passzolt Mátyás Zsolthoz, aki a 16-oson belül elesett a csabai védő mellett, a játékvezető 11-est ítélt! A büntetőt Zsolnai Richárd a bal alsó sarokba gurította! A 91. percben Szélpál kapott egy indítást, majd belépett a 16-oson belülre és kíméletlenül a jobb alsó sarokba lőtt, ezzel kialakította a végeredményt: Vác – Békéscsaba 1-1.