Feltöltötte e107 - csütörtök 28 június 2007 - 17:47:13
-kézilabda
-bírkózás
-atlétika

A lengyelországi Krakkóban rendezték meg a kézilabdások IV. Masters Európa-bajnokságát. A négy kategóriában megrendezett kontinens versenyen több magyar együttes is elindult, melyekben váciak is szerepeltek. A fiatalabb hölgyeknél az Angyalok néven résztvevő együttesben szerepelt Turza Bernadett, Ottó Katalin és Lázár Ildikó is. Az Angyalok egészen a döntőig meneteltek, ahol nagy csatában 16-15-ös vereséget szenvedtek dán ellenfelüktől, így Európa-bajnoki ezüsttel térhettek haza. A 45 éven felüli férfiak korosztályában elindult Old Boys nevű gárda is 2. lett, amelynek trénere a Váci NKSE vezetőedzője, Kenyeres József volt.

A Gumi-Profi Váci Forma SE versenyzője, Aubéli Ottó bronzérmet szerzett a 120 kilogrammosok között a lipcsei szabadfogású birkózó Grand Prix-n. A súlycsoport győztese a kubai Alexis Rodriguez volt. A legtöbb győzelmet egyébként a kubaiak aratták, akik három súlycsoportban szerezték meg az első helyet.

A Pest megyei atlétikai ifjúsági és junior pályabajnokságot Budapesten az UTE pályáján rendezték meg. A Váci Reménység Egyesület sportolói közül nyert Bereczky Dalma távolugrásban, hármasugrásban és súlylökésben. Király Eszter 400 méter síkfutásban, 300 méter gátfutásban, Varga Orsolya gerelyhajításban, Tascherer Blanka 100 méter síkfutásban és távolugrásban, Hámori Zsófia súlylökésben, Sótér Tamás 100 és 200 méter síkfutásban, Kiss Tamás 2000 méter síkfutásban és akadályfutásban, Szaniszló Barna 3000 méter síkfutásban, Mészáros Henrik 800 méter síkfutásban, Tomor Csaba távolugrásban, Lukács Péter gerelyhajításban, valamint Liebhardt Gábor gerelyhajításban. Ezen kívül 8 második és 6 harmadik helyezést értek el a váci atléták.