Feltöltötte esaniko - kedd 11 december 2018 - 09:01:49
Sporthíreinkkel jelentkezem. Jó estét kívánok! Négy góllal nyert és az élen áll a Váci KSE csapata, szektorbezárás lesz a váci stadionban

A másodosztályú férfi kézilabda bajnokságban a Váci KSE csapata a NEKA együttesét fogadta szombat este a váci sportcsarnokban. A találkozó tétje az volt, hogy ha a hazaiak nyernek, akkor a bajnoki tabella élén töltik a téli szünetet. A mérkőzésen bár az akadémia csapata szerezte az első találatot, a hazaiak fordítottak és 2 gólos vezetést szereztek. Egy hullámvölgy jött a váciak játékába, mert rengeteg hibát vétettek a játékosok, de szerencsére ezt nem használta ki az ellenfél. A 22. percre 3 gólos lett a váci vezetés, de a hajrára feléledt a NEKA csapata és a szünetig kiegyenlítettek. A pihenőt követően 11-11-ről kezdődött a játék, majd gyorsan megléptek 2-3 góllal Tyiskovék. Ekkor időt kért Sótonyi László, a vendégek edzője, de nem használt játékosainak ez az egy perc, mert a váciak biztosan értékesítették helyzeteiket és végül biztosan nyerték meg a mérkőzést 24-20-ra. A csapatból Stranigg 6 és Kökény 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Magyar Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága szektorbezárással büntette a váci klubot a Dunakanyar Ultrái megbotránkoztató magatartása miatt. A december 2-án lejátszott Vác – Balmazújváros NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzésen a szurkolók másokat etnikai hovatartozásukra tekintettel becsméreltek, hátrányosan megkülönböztettek, amikor a mérkőzés 88. percében ötször az „Utálunk szar Szlovákia” kifejezést skandálták. A Fegyelmi Bizottság a soron következő egy hazai bajnoki mérkőzésen a Váci Stadion „H” jelű szektorának lezárását rendelte el.