SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 18 december 2018 - 08:17:02
Pest megye legjobb sportolóit köszöntötték a Megyeházán, edzőmérkőzést játszott a Vác női kézilabda csapata

A hagyományoknak megfelelően karácsony előtt került sor Pest megye legjobb sportolóinak köszöntésére a Megyeházán. A rendezvényt Szabó István a Közgyűlés elnöke nyitotta meg, aki köszöntőjében elmondta, hogy a sport jelenti számunkra a bizonyítékot, hogy lehet és érdemes küzdeni. „Hogy nincsenek határok, és nincsenek korlátok sem, csak a lehetőség adott, hogy még egy lépést tegyünk, és még jobbak legyünk. Együtt és egyenként.” Majd köszönetet mondott a sportolóknak az elmúlt évek eredményeiért. Vácról többen is vehettek át díjat.
Az év legeredményesebb Pest megyei sportszervezete speciális sportágak kategóriában a Váci Reménység Sportegyesület. Az év legjobb Pest megyei sportolója speciális sportágak kategóriában 3. díjban részesült Keresztesi Erika, 2. lett Szöllősi István és
1. helyezett lett Kálmán Krisztina. Mindhárom sportoló a Váci Reménység SE sportolója. Az év legeredményesebb Általános Iskolája a Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola lett. Az év legeredményesebb középiskolája a Váci SZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma lett. Az év testnevelője Szikora Gyula a Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola, valamint Niedermüllerné Karcag Ildikó a Váci SZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma testnevelői lettek. Az év legjobb Pest Megyei csapata utánpótlás korosztályban Ács Kristóf és Bácskai Máté a Vác Városi Evezős Klub versenyzői. Az év legjobb Pest megyei csapata felnőtt korosztályban a GVM Europe-Vác női kézilabda csapata lett.

Felkészülési mérkőzést játszott a váci női kézilabda együttes az egri csapattal: GVM Europe-Vác – Eszterházy SE 36-23. Az első negyedórában nagy különbség volt a csapatok között: három hazai gólra érkezett rendre egyetlen válasz. A szünetig 7 gólos előnyt tudtak a hazaiak elérni. A második játékrészben a kiegyenlített gólgyártás majdnem 10 percig folytatódott, majd a 42. percben 26-16-nál volt először tízgólos a differencia. A hajrában még megtoldotta addigi előnyét a Vác és végül magabiztosan nyerte meg a találkozót. A csapatból Diószegi 10; Szondi 6; Helembai és De Souza 4-4 góllal volt a legeredményesebb játékos.