SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 19 február 2019 - 08:20:57
A hétvégén mindkét váci kézilabda csapat nyert. A nők az érdieket, a férfiak a Szigetszentmiklóst győzte le

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: GVM EUROPE Vác – Érd 26-24. A váciak kezdték jobban a mérkőzést, akik remek védekezése mellett eredményes támadás befejezéseiknek köszönhetően elhúztak 4-1-re. Az érdiek vezetőedzője, Szabó Edina próbált cserélni, de ettől sem változott csapata játéka, így gyorsan idő kért. Négy gólos váci vezetés után 4 perc alatt lőtt 4 góljának köszönhetően kiegyenlítettek a vendégek a 16. percben. A folytatásban kiegyenlített lett a játék, majd a 22. percben először a találkozón vezetett az Érd. Sok hiba csúszott a váciak játékába és ezt megbüntették és 3 góllal elhúztak a vendégek. A szünetig a hátrányt kiegyenlítette a Vác. A fordulást követően ismét hazai gólok jöttek és sikerült 3 gólos előnyt szerezni. Sok hiba jött mindkét csapat játékába, de megmaradt a 3-4 gólos hazai fór. A hajrában szépítettek az érdiek, de 2 gólt megtartott előnyéből a Vác és nyerte meg a találkozót. A csapatból Kácsor 8 és Jovetics 5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Folytatódott a másodosztályú férfi kézilabda bajnokság az elmúlt hétvégén. A Váci KSE csapata a Szigetszentmiklós együttesét fogadta a váci sportcsarnokban. Az első 8 percben volt szoros a mérkőzés, majd 4 góllal meglépett a KSE. A vendégek próbáltak 7 játékossal is támadni, de a mai nap a váciak ellen ez nem jött be. A hazaiak keményen, és zártan védekeztek, a kapuban pedig Kovács János remekül védett. Ennek is köszönhetően már 7 góllal is vezettek Skaliczki edző fiai. A szünet után felpörögtek az események és elkezdtek potyogni a gólok. Ebben szerencsére a hazaiak jártak élen. Tíz perc alatt 9 gólt dobtak a hazaiak, míg csak 5-öt kaptak, ennek köszönhetően 10 gólos volt a csapatok közötti különbség. Az edzők próbáltak frissíteni és szinte az összes cseréjüket beküldték a pályára. A hátralévő 20 percben tovább nőtt a különbség és már 17 gólos is volt a váciak vezetése, akik végül 34-18-ra nyertek a Szigetszentmiklós ellen. A csapatból Nagy Norbert 6, Stranigg és Singely 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Egy eredmény az NB II-es labdarúgó bajnokságból: Kazincbarcika – Vác 0-5. A mérkőzés részleteivel a szerda esti sporthíreinkben foglalkozunk.