Feltöltötte esaniko - kedd 16 április 2019 - 08:14:41
Egerben 13 gólos győzelmet arattak a váci női kézilabdások. Felkészülési mérkőzésen a Komlót verte a Váci KSE gárdája

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban Egerben szerepelt a Vác csapata. A találkozó első negyedórájában felváltva estek a gólok, majd 8-8 után zsinórban 4 gólt szereztek a váciak. A folytatásban nőtt a különbség, sőt az utolsó 6 percben a hazaiak gólképtelenek voltak, addig a váciak 4 találatot szereztek. A pihenőt követően 20-12-es állással folytatódott a mérkőzés. Hat perc elteltével már 10 gólos volt a váci vezetés. Jól védekeztek a Pest megyeiek és sorra lőtték a gólokat. A kapuban Arenhardt jól védett, de a nagy előny birtokában lehetőséget kapott a fiatal Bukovszki is. A találkozót végül a GVM EUROPE Vác csapata 34-21-re megnyerte az Eger ellen. A csapatból Kácsor 8 és Lakatos 6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Komló felkészülését segítve játszott edzőmérkőzést a Váci Sportcsarnokban a Váci KSE férfi kézilabda csapata. A vendégek frissebben és első osztályú tempóban kezdték a találkozót, a váciak tíz percig nem találták az ütemet. A folytatásban azonban Ulicsinyi védéseire és Singely átlövéseire támaszkodva nemcsak felvették a sebességet, hanem alaposan meg is fordították a találkozó állását. A szünetre 17-11-es hazai vezetéssel mehettek a csapatok. Ugyan a második félidőben volt már hétgólos is az előny, a kevés csere miatt a hajrára elfáradt csapatunk, de végül három gólt megőrizve így is győztek. Váci KSE – Komló 27-24. A váci csapatból Kocsi 6, Nagy és Kállai 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.