SPORT
Feltöltötte esaniko - csütörtök 18 április 2019 - 08:31:48
Csákvár ellen döntetlent játszott a Vác labdarúgó csapata, hét érmet szereztek a váci evezősök a hosszútávú versenyen

A másodosztályú labdarúgó bajnokságban: Vác – Csákvár 1-1. A mérkőzés első tíz percében ismerkedtek a csapatok egymással. Aztán az ismerkedés után a félidő egyes szakaszaiban hol a hazaiak, hol a vendégcsapat uralta a mérkőzést, bár igazából egyik fél sem játszott jól, túl sok hiba tarkította a játékot. A negyvenedik percben Skribek cselezte ki Szabó Normant a jobbösszekötő helyén, majd nagy erővel a lécet találta el, de a kipattanó után nem tudtak a váciak tisztázni, a szabadon érkező Baracskai Roland pedig a tehetetlenül fekvő Halasi mellett a jobb alsóba gurította a labdát és szerezte meg a Csákvár vezető találatát. A második félidőben maradt a hullámzó játék, bár a félidő elejét megnyomta a Vác, melynek eredményeképpen sikerült az egyenlítés. Kákonyi baloldali lövése lepattant az egyik csákvári védőről, Hegedűs szedte össze a lepattanót, majd lövés helyett nagyon okosan befelé cselezett, és a "lefagyott" védők között 10 méterről laposan a bal alsó sarokba gurított! A hátralévő időben mivel már nem esett több gól, így maradt az 1-1-es döntetlen.

A Tavaszi Hosszútávú evezős versenyen Csepelen ott voltak a Vác Városi Evezős Klub sportolói is, akik 6000 méteren versenyeztek. A férfi felnőtt kettesben 13. lett a Nógrádi Tivadar, Noé Gábor páros, férfi könnyűsúlyú egypárban nyert Galambos Péter, 3. lett Fenyődi Tamás, 4. helyen végzett Csiszár Péter és 8. lett Kosztrub Tamás. Férfi egypárban 4. helyen végzett Ács Kristóf. Fiú ifi egypárban győzött Szklenka Bence, 3. lett Újhelyi Mihály, 5. helyen végzett Szilágyi Konrád és 6. lett Pálfai Csikó Bálint. Férfi serdülő kormányos négypárban 3. lett a váci egység, melynek tagja volt Földesi Bence, Gyetván István, Németh Zsombor, Dávid Dominik és a kormányos Czike Viola. Női felnőtt könnyűsúlyú egypárban nyert Csepel Zsófia, női felnőtt egypárban 8. lett Zsiros Janka, női ifi egypárban a 6. helyen végzett Kas Natália Luca. Női serdülő egypárban győzött Harsányi Viktória és 7. lett Bóka Sára.