Feltöltötte esaniko - csütörtök 23 május 2019 - 12:52:06
Vereséggel zárta a szezont a Váci KSE férfi kézilabda csapata, Balmazújvárosban 4 gólt kapott a Vác labdarúgó csapata

A másodosztályú férfi kézilabda bajnokság záró fordulójában Balatonbogláron a NEKA vendégeként lépett pályára a Váci KSE csapata. A Nemzeti Kézilabda Akadémia csapata remek játékkal, 25-23-ra legyőzte a bajnok Vácot. Sótonyi László fiatal együttese hatalmas erőbedobással harcolt 60 percen keresztül a fizikailag erősebb és rutinosabb vendégjátékosok ellen, akik jövőre már az élvonalban bizonyíthatnak. A NEKA csapata szinte végig vezetett a találkozón, volt, hogy nyolcgólos előny birtokában támadhattak, és a találkozó végén két ponttal lettek gazdagabbak. A Nemzeti Kézilabda Akadémia csapata az egész szezon kiegyensúlyozott teljesítményének köszönhetően, az elvárásokat messze felülmúlva, a 39 pontos Vác és a 33 pontot gyűjtő AGROFEED ETO-SZESE Győr mögött 32 ponttal a harmadik helyen zárta a bajnokságot.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság utolsó fordulójában Balmazújvárosban lépett pályára a váci csapat, ahol súlyos, 4-0 arányban vereséget szenvedett. A váciakhoz hasonlóan a hazaiak is bebiztosították már a záróforduló előtt a jövő évi másodosztályú tagságukat, így a találkozónak tulajdonképpen már egyik csapat részéről sem volt tétje. Ennek megfelelően a váciak vezetőedzője a keretben található összes fiatalnak játéklehetőséget biztosított a zárófordulóban, így Lőrincz Péter és a Vác VLSE-ben pallérozódó Tóth Bálint személyében két NB II-es újoncot is avattak a mérkőzésen. A 15. percben megszerezte a vezetést a Balmaz. Zádori kapott középen jó passzt jobbról Ternovántól, majd az üres kapuba gurított! A 29. percben tovább növelte előnyét a hazai gárda. Zádori csapott le egy lecsorgó labdára a kapu közelében, s kilőtte a jobb felsőt! A 79. percben Szabó Balázs maradt egyedül középen, s könyörtelenül be is bombázta a labdát a váci kapuba. A 88. percben megszületett a 4. balmazújvárosi gól, ekkor Pongrácz csavarta balról a labdát a jobb felsőbe! A mérkőzést a végig motiváltabban, energikusabban, erőszakosabban játszó hazai csapat nyerte teljesen megérdemelten.