Feltöltötte esaniko - hétfő 15 július 2019 - 08:14:56
Elkészült az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság sorsolása, Szekszárdon versenyeztek a váci atléták

A Magyar Kézilabda-szövetség elkészítette a férfi NB I 2019–2020-as idényének sorsolását. A bajnokság hivatalosan szeptember 1-jén kezdődik és a május 10-ei hétvégén ér véget. A mérkőzések jelentős részének időpontja várhatóan változik majd a nemzetközi porondon is induló klubok kérésére. Már a második fordulóban jelentős erőpróba vár a bajnoki címvédő Veszprémre, amely a bronzérmes, több magyar válogatott játékost szerződtető Tatabánya otthonába látogat majd. Az első fordulóban a Váci KSE csapata a Veszprém otthonában lép pályára. A 2. fordulóban a Ferencváros lesz a váciak ellenfele, majd a 3. fordulóban a Szeged otthonában lép pályára az egy év után az élvonalba visszatérő váci gárda.

Szekszárd Város Újonc és Serdülő versenyén ott voltak a Váci Reménység Egyesület gerelyesei is. A sportolók egyéni csúcsokkal és kiváló helyezésekkel tértek haza: Nyert Horváth Zsófia és Jancsik Martin, a második helyen végzett Rezessy Sebestyén, a 3. helyen zárta a versenyt Bényi Dániel és Sajgó Levente. A 4. helyen végzett Földesi Gergő, és hetedik lett Bartos Bence.