Sport
Feltöltötte esaniko - csütörtök 22 augusztus 2019 - 11:55:14
Nemzetközi felkészülési tornán második helyen végzett a Vác női kézilabda csapata, a Budapest Bajnokságon versenyeztek a váci atléták.

A Váci NKSE csapata a szlovákiai Michalovcén szerepelt egy nemzetközi felkészülési tornán. A hazaiak mellett ott volt a román Nagybánya és a lengyel Lubin csapata. A váciak 33-30-ra vereséget szenvedtek a Nagybánya csapatától, nyertek viszont 32-25-re a Michalovce és 32-26-ra a Lubin ellen. A tornát a Nagybánya nyerte meg veretlenül, 2. lett a Vác, 3. helyen a Michalovce végzett és a 4. helyen zárta a tornát a Lubin csapata. A torna legjobb kapusának a váci Barbara Arenhartot választották.

A nyílt Junior és Ifjúsági Atlétikai Budapest Bajnokságon ott voltak a Váci Reménység Egyesület sportolói is. Ifjúsági korosztályban: 100 méter síkfutásban 2. lett Schmittinger Lili, távolugrásban 2. helyen végzett Kareczki Petra, 100 méter gátfutásban 2. lett Fedor Veronika és a 3. helyen végzett Mester Orsolya. Gerelyhajításban a 3. helyen végzett Kareczki Petra, hármasugrásban nyert Berta Barnabás, 3000 méter síkfutásban az első helyen végzett Szinte Bálint. Távolugrásban 5. lett Tolnai Olivér, magasugrásban a 11. helyen végzett Berta Barnabás. Junior korosztályban: Magasugrásban győzött Fekete Fanni, Gerelyhajításban a 2. helyen végzett Tolnai Levente, és 5. lett Fekete Fanni. Serdülő korosztályban: 100 méter síkfutásban a 2. helyet szerezte meg Bakter Fanni.