SPORT
Feltöltötte esaniko - hétfő 14 október 2019 - 10:39:17
Nagy csatában nyert 3 góllal a Vác női kézilabda csapata a Szombathely ellen, sok gólos mérkőzéseket játszottak a megyei labdarúgó bajnokság 4 osztályában, szombaton megkezdi szereplését az EHF kupában a Vác női kézilabda csapata.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: Váci NKSE – Szombathely 31-28. Vendég gólokkal kezdődött a találkozó, a váciak 2 gólos hátrányban a 6. percben szerezték első találatukat. Nem működött a váci védelem, elől pedig sokat hibáztak a játékosok. Ezt kihasználva 3 gólos előnyt szedett össze a Szombathely. Szilágyi vezetőedzőnek a 14. percben már ki kellett kérnie második egy perces idejét. Kapust is cserélt, de semmi nem használt, sőt már 4-el vezettek a vendégek. A szünetig nagy csatában sikerült 2 gólt lefaragni a hátrányból, így 16-14-es eredménnyel vonulhattak a csapatok pihenőre. A szünet után 4 perc alatt ledolgozta hátrányát a Vác, majd a vezetést is átvette. A folytatásban váltakozva vezettek egy-egy góllal a csapatok, majd a hazaiak 2 góllal elmentek. Arenhart a kapuban nagy védéseivel segítette csapatát, mely a lefújásnál a győzelemnek örülhetett. A csapatból Kácsor 10, Diószegi 6, Lakatos és Radoszavljevics 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

A Pest megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban: Maglód – VS Dunakeszi 1-3 és Százhalombatta – Veresegyház 0-1. A másodosztályban: Aszód – Mogyoród 3-2, Vác Deákvár – Verőce 4-2, és Valkó – Göd 4-3. A harmadosztályban: Erdőkertes – Kék Duna 2-1, Püspökhatvan – Szob 8-4, Nagymaros – Iklad 2-6, Kismaros – Váchartyán 0-3, Pilisvörösvár – Vácrátót 7-1, és Szigetgyöngye – Csomád 2-2. A negyedosztályban: Zebegény – Letkés 4-0, Szokolya – Sződ 0-3, Vácduka – Kóspallag 5-1, és Márianosztra – Penc 2-2.

Megkezdi szereplését az EHF Kupában a Váci NKSE női kézilabda csapata. Az október 12-én 15 órakor kezdődő mérkőzésen az ellenfél az osztrák Hypo csapata lesz. Ellenfelünk az első fordulóban kettős győzelemmel búcsúztatta a szintén osztrák Atzgersdorf csapatát.