SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 12 november 2019 - 13:51:45
Hét gólos vereséget szenvedett Törökországban a Vác női kézilabda csapata, a férfi kézilabda bajnokságban a Balatonfüred biztosan nyert Vácott.

A női kézilabda EHF-kupa, 3. forduló, 1. mérkőzésén Törökországban lépett pályára a váci csapat: Kastamonu - Váci NKSE 33-26. A mérkőzés első 10 percében jól tartotta magát a váci csapat, még annak ellenére is, hogy nem sikerült átvenni a vezetést. Négy-négy után is szoros maradt az állás, de többet hibáztak a magyar játékosok és az egymás után jövő kiállítások is nehezítették a pontos játékot. A félidő utolsó 10 percében 10-9-ről egy 6-2-es periódust produkáltak a hazaiak és a szünetig 5 gólos előnyt szereztek. A pihenő után sem állt össze sem a védekezés, sem pedig a támadó játék a váciaknál. Ezt pedig könyörtelenül kihasználták a törökök, akik 8 gólos előnyt szereztek. Arenhardt majd Bukovszki is nagy ziccereket fogott, ha ők nem védenek így, akár nagyobb is lehetett volna a különbség a csapatok között, végül héttel nyertek a hazaiak. A váciak közül Kuczora 8, és Kácsor 6 góllal volt a legeredményesebb játékos. A visszavágóra 16-án, szombaton 16 órakor kerül sor Vácott.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokságban: Váci KSE – Balatonfüred 21-36. A nehéz helyzetben lévő váciakra egy rutinos, jó játékosokkal felálló ellenfél várt. A fürediek szerezték meg az előnyt a találkozón, de a félidő közepéig csak 1-2 gól volt a különbség a csapatok között. Bosszantó hiba volt, amikor a váciak rövid időn belül kétszer is elcserélték magukat, amiért kiállításra került egy-egy játékosuk. Az ellenfél a váci emberhátrányt, meg a fejekben a zavart kihasználva növelte előnyét. A hajrában, a közönség nagy felzúdulása mellett újra elcserélték magukat a hazaiak, amiért megkapták a kiállítást, s ennek is köszönhetően a szünetig 6 gólos hátrányba kerültek. A második félidő talán még rosszabb játékot hozott. Kilenc perc elteltével már 10 találat volt a különbség, majd ez tovább nőtt és a lefújásig 15 lett a különbség. A váci csapatból Bognár és Davidovics 4-4 gólt szerezve volt a legeredményesebb játékos.