SPORT
Feltöltötte esaniko - kedd 03 december 2019 - 08:57:32
A Siófoktól és a Nyíregyházától is kikapott a váci labdarúgó csapat, az őszi utolsó fordulót rendezték meg a Pest megyei labdarúgó bajnokság 3 osztályában.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban: Siófok – Vác 2-0.
A váciak számára rosszul kezdődő összecsapáson a korai, 6. percben született hazai találatot követően egészen a hajráig kiegyenlített, de nem túl eseménydús küzdelem folyt a pályán. A Pest megyeiek próbálkoztak az egyenlítéssel, de ezt visszaverte a hazai csapat. Aztán a meccs hajrájára elfogyott a váciak ereje és hite, így végül egy újabb góllal, a mérkőzés 84. percében bebiztosította győzelmét a Siófok.
A hétközi fordulóban: Nyíregyháza – Vác 2-1. A nyírségiek nagy lendülettel és jó pár kihagyott gólhelyzettel kezdték a mérkőzést, de lendületük az első félidő közepére visszaesett. Ennek ellenére a 32. percben megszerezték a vezetést, miután a góljuk előtt pár perccel a váciak kiállítás miatt emberhátrányba is kerültek. A szünetet követően Halasi Péter kapus bravúros védéseinek is köszönhető, hogy nem változott az állás. A váci Katona Mátyás a 60. percben kiegyenlített. Sajnos tíz perccel a lefújás előtt egy szögletet követő fejesgóllal megszerezte a győzelmet jelentő találatot a Nyíregyháza.

A Pest megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban: Veresegyház – VS Dunakeszi 0-1. A másodosztályban: Piliscsaba – Göd 3-2, Verőce – Budakalász 1-5, Kartal – Vác Deákvár 0-1 és Bag – Mogyoród 3-1. A harmadosztályban: Vácrátót – Váchartyán 0-4, Üröm – Nagymaros 2-1, Püspökszilágy – Kék Duna SE 3-0, Dunabogdány – Szob 9-1, Erdőkertes – Pilisvörösvár 6-1 és Szigetgyöngye – Kismaros 0-4.