Feltöltötte esaniko - kedd 21 január 2020 - 09:49:19
Dunaújvárosban egy góllal győzött a Vác női kézilabda csapata, edzőmérkőzésen nyert a Vác labdarúgó együttese.

Az élvonalbeli női kézilabda bajnokságban: Dunaújváros – Váci NKSE 35-36. Az első percek hazai vezetéssel teltek a találkozón, majd a 6. percben fordított a Vác. A folytatásban 3 góllal elhúztak Lakatosék, de a folytatásban megállt a gólgyártásuk és védekezésben is hibáztak sokat. Ennek következtében zsinórban lőtt 4 találatának köszönhetően visszavették a vezetést a hazaiak. A szünetig váltott vezetéssel haladtak a csapatok, az utolsó percek a váciaknak jött ki jobban, akik 2 gólos előnyt szereztek. A szünet után fordított a Dunaújváros és sikerült 3 góllal ellépniük. A 43. percben utolérte a hazaiakat a Vác, és ekkor sikerült az egyenlítés. A hajrában 2 találatra nőtt a különbség, és ebből az előnyből egy gólt sikerült a lefújásig megőrizni a váciaknak. A csapatból Kácsor 11, Hámori, Lakatos és Kuczora 5-5 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Javában zajlik a Vác FC labdarúgó csapatának felkészülése az NB II-es bajnokság tavaszi szezonjára. A csapat január eleje óta edz és szerdán sor került az első felkészülési mérkőzésre is a Nógrád megyei első osztályban listavezető Salgótarjáni BTC ellen, idegenben.A váciak 1–1-es félidő után végül 2–1-re győztek. A gólokat Szalánszki Gergő és Torda Patrik szerezték.A mieinknél több próbajátékos is lehetőséget kapott: Tóth Dominik az FTC U19-es csapatától érkezett, Ágoston Donát ősszel Szolnokon futballozott, Koval Viktor legutóbb itthon Pécsen szerepelt, míg a váci nevelésű Torda Patrik az előző másfél évben Hatvanban játszott. Sorsukról később várható döntés. Várhatóan távozók is lesznek a keretből, de ezek ügyében még folynak a tárgyalások.