Feltöltötte esaniko - csütörtök 13 február 2020 - 08:44:27
A Liga Kupában 11 góllal kapott ki a Váci KSE kézilabda csapata hazai pályán, idegenben gólnélküli döntetlent játszott a Vác FC

A férfi kézilabda Liga Kupa negyeddöntőjének első mérkőzését Vácott rendezték meg: Váci KSE Kft Vác – Cegléd 24-35. Hazai találattal indult a mérkőzés, majd fordítottak a ceglédiek. A 7. perctől zsinórban 3 gólt szereztek a váciak és visszavették a vezetést. A 20. percig hol a hazaiak vezettek, hol pedig döntetlen volt az állás. Nyolc-nyolc után fordult a kocka és a ceglédnél volt az előny. A hajrában sokat hibáztak a váciak és ekkor már 4 gól is volt a csapatok közötti különbség. A fordulás után folyamatosan nőtt a vendégek előnye, a 46. percben már tíz gól volt a különbség. A hátralévő időben teljesen szétesett a váciak játéka, sorra adták el a labdát, amelyből gólokat szereztek a ceglédiek. Végül 11 góllal nyertek és ennek tudatában a visszavágó formalitásnak tűnik. A váci csapatból Gáspár 7 és Fórizs 6 góllal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban: Dorog FC - Vác FC 0-0. Az első percekben egy hazai helyzetet követően 20 perc alatt háromszor is veszélyeztetett a váci csapat. Először Bartos próbálta kiugratni Zámbót, de Mursits jól mozdult ki a kapujából és felszedte a labdát. Később ismét Bartos vetette magát észre, betört a dorogi 16-oson belülre, kissé kisodródva kapura lőtt, de Mursits most is védeni tudott. A 30. percben Bonivárt végzett el szabadrúgást, úgy 25 méterről rátűzte, Mursits a kapufára tudta tolni, a kipattanót a védők lőtték a mezőnybe. A második félidőben a hazaiak támadtak többet, de gólt nem tudtak szerezni. A 88. percben nagy helyzetet hagytak ki a váciak, amikor is egy előrelőtt labdával Torda iramodott meg, lőtt, de Mursits bravúrral ütötte a kapufa mellé a labdát.