SPORT
Feltöltötte esaniko - csütörtök 20 február 2020 - 16:08:44
Ismét kikapott a Vác FC, a váci vízilabdások elmaradt mérkőzéseiket pótolták.

Az NB II-es labdarúgó bajnokság 24. fordulójában: Vác FC - Soroksár 0-2. A Balmazújvárosban megrendezett találkozó 3. percében Pászka baloldali beadására Halasi úgy jött ki kapujából, hogy letarolta Juhászt, ahelyett, hogy a labdát ütötte volna el. A labda így Szánthó Gergő elé került, aki 10 méterről a jobb felsőbe bombázott. A 60. percben egy gyors kontra végén már kettővel vezet a Soroksár. Csernik balról leadott lövése kijött a bal kapufáról, a kipattanót pedig Lőrinczy lőtte laposan, okosan, 10 méterről a tétovázó Halasi mellett a bal alsó sarokba. A Vác FC honlapján a mérkőzésről tudósító azt írta, hogy „Rendkívül gyenge teljesítménnyel rukkolt ki ezen a napon a Vác, esélye sem volt a pontszerzésre”!

Az OB II-es vízilabda csapatbajnokság Közép-csoport alapszakaszának 5. fordulóját még november elején kellett volna lejátszani a váci medencében, ám az első mérkőzés után a továbbiakat elhalasztották, így a Váci VSE két összecsapását is. Február 15-én került sor a pótlásra az óbudaiak uszodájában, ami nem hozott szerencsét a mieinknek. Előbb az Erzsébeti SMTK ellen 8-7-re vesztettek a váciak úgy, hogy szinte végig a mieinknél volt az előny. Még az utolsó perc elején is 7-7-re állt a találkozó, ám a győztes gólt a rivális szerezte. A váci gólszerzők közül ketten dupláztak: Paupa Bálint és Papp Zsombor talált kétszer a hálóba. A nap másik váci érdekeltségű összecsapása sima váci vereséget hozott. A MAFC-BME ellen csak az első negyedet sikerült 2-2-es döntetlenre hozni, a továbbiakat az ellenfél nyerte 3-1-re, 2-1-re és 3-2-re, így 10-6-os sikert könyvelhetett el. Ezen a mérkőzésen Pálfai Álmos két találatával volt a legeredményesebb váci játékos.