- Kézilabda,
- Atlétika,
- Sárkányhajó,
- Kosárlabda

A hét elején egy plusz egyéves támogatói szerződést kötött az eddig az ötödik vonalban szereplő lágymányosiakat szponzoráló Kenyó Zoltán és a Dunakanyar-Vác Labdarúgó kft képviseletében Ofella Zoltán ügyvezető. A megállapodás értelmében a fővárosi mecénás tulajdonvásárlás nélkül a leendő együttes évi hatvanmilliós költségvetésének felét biztosítja. A csapat játékoskeretét az átigazolási időszak után is Vácott maradó rutinosabb helyiek mellett fiatal újbudai tehetségek alkotják majd. A hazai mérkőzések helyszíne a váci stadion lesz, de az edzések egy részét Lágymányoson tartják. Az új tréner - a 66 esztendős mesteredző, Verebes József – három hétig a fővárosban gyakorol a kerettel, majd a tervek szerint augusztus elsején szurkolói ankét keretében tájékoztatják az elképzelésekről az érdeklődőket.

A Magyar Kézilabda Szövetségben elkészítették a 2007-2008. évi női első osztályú bajnokság sorsolását. A kétfordulós körmérkőzéses rendszerben lebonyolított sorozatban 12 együttes áll rajthoz. A Váci NKSE a nyitó fordulóban szeptember elején Székesfehérváron játszik. A közelmúltban egy új játékost igazolt le a klub. A 18 éves Gerstmár Szilvia junior válogatott balszélső Dunaújvárosból érkezett a Dunakanyarba. Távozó is van a váci egyesülettől, mégpedig az ifjúsági csapat trénere, Majoros Gusztáv, aki a Dunaferr ifjúsági hölgykoszorúját irányítja majd.

Az atléták serdülő összetett Országos Bajnokságát Budapesten a Puskás Ferenc stadionban rendezték meg. A Váci Reménység Egyesület sportolói közül a 14 éves fiúknál: 5. lett Surin Zsolt „C”-variációban, a fiú csapat is az 5. helyen végzett, melynek tagja volt Győri Tamás, Széles Roland, Surin Zsolt, és Havasi Gábor. A 15 éves fiúknál: 8. lett Czimbó Balázs 8 próbában, a 8 próba fiú csapat az 5. helyet szerezte meg, melynek tagja volt Czimbó Balázs, Karacs Dávid, és Lipusz Gergely. A 15 éves leányoknál: a 6 próba leány csapat a 4. helyen végzett, a csapat tagja volt Molnár Klaudia, Miskolczi Katalin, és Talapa Lili. A 14 éves leányoknál a leány csapat a 12. helyet szerezte meg, tagjai: Tachscherer Bella, Együd Nikoletta, Szabó Borbála, Hámory Dóri, és Talapa Kamilla. A 13 éves leányoknál 9. lett Barka Dóri „C” variációban

Nagyszerű sikert értek el a sződligeti sárkányhajósok a Balatonon tartott hagyományos túraversenyen. Az Alsóörs-Siófok-Alsóörs útvonalon kijelölt 22 kilométeres távnak 11 egység vágott neki. A Sződligeti Sárkányhajós és Természetjáró Egyesület hajója már korán az élre vágott és végig tartva a maga által diktált iramot, másfél óra alatt teljesítette a távot. Ezzel a csapat kategóriájában első helyezést ért el és ideje az abszolút verseny harmadik legjobb eredménye volt.

Befejeződött a Pest megyei kosárlabda bajnokság. A férfi „A” osztályban a GEAC második csapata lett a bajnok megelőzve a második helyezett Váci Reménység gárdáját, a harmadik helyen a Diósdi Kosárlabda Klub csapata végzett. A női felnőtt mezőnyben a Monor SE csapata nyerte meg a bajnokságot, második lett a Váci Lakóterületi SE, és a harmadik helyen végzett a Szent Pál Akadémia FC hölgykoszorúja.