Feltöltötte esaniko - hétfő 18 január 2021 - 09:31:22
A szeptemberi 6. fordulóból elhalasztott bajnokiját pótolta szerdán az NB I-es váci kézilabda együttes: Békéscsaba – Váci NKSE 25-39. A sérüléssel bajlódó Triffa Ágnes távollétében a kapuban két fiatal játékos igyekezett megfelelni az elvárásoknak, és mivel a meccs eredeti időpontjában Aron Andrea még nem volt váci játékos, így ő sem léphetett pályára.

Az első öt percben váci gól született, a Vác ezúttal összeszedett védekezéssel indította a mérkőzést. Sanja Radoszavljevics kontragóljaival a 10. perc végén már 6-2-es fórt szedett össze a Vác, a szünetre pedig már nagy különbségű előnyt szerzett a csapat.A folytatásban futószalagon potyogtak a gólok: az első 5 percben 10 alkalommal volt mód gyakorolni a feleknek a kapott gólt követő középkezdést, majd alábbhagyott a gólzápor és a találkozó kétharmadánál is tucatnyi volt a különbség. A váci kaput innentől Bálint Anna védte, Bukovszky Anna az egészen kiválónak számító 42%-os védés-hatékonyságnál fejezte be a mérkőzést. A váciak nem engedték tízgólos különbségen belül a szerény játékerőt képviselő viharsarki hölgykoszorút.A hajrában érkeztek ismét a váci cserék: Bálint Anna – Pálffy Anna, Szeberényi Flóra, Kácsor Gréta, Szabó Laura, Bárdy Noémi és Szondi Zsófia játszott. A különbség nem változott, így végül a VNKSE egy felszabadult, helyenként szórakoztató játékkal fölényesen hozta a papírformát. A gólszerzők: Sanja Radoszavljevics 8; Kácsor Gréta 6; Diószegi Nikolett, Szeberényi Flóra és Szondi Zsófia és Szabó Laura 4-4, Lakatos Rita 3; Hámori Konszuéla és Helembai Fanny 2-2; Bárdy Noémi és Pálffy Anna 1-1 találat.A Váci NKSE folytatja erőltetett menetelését a bajnokságban, illetve a nemzetközi kupaporondon. Legközelebb szombaton délután kettőtől a HC Zvezda otthonában próbálnak sikeresen szerepelni, az EHL Kupa csoportkörének második fordulójában. A találkozót a tervek szerint a Sport1 TV élőben közvetíti.