Feltöltötte esaniko - kedd 26 január 2021 - 09:02:53
Újabb hazai mérkőzésén sem sikerült pontot szereznie a második számú európai kupasorozat csoportkörében a váci együttesnek. Váci NKSE – Herning-Ikast 26-38.

A győztes oroszországi utazásnak rossz következménye is volt: Szilágyi Zoltán vezetőedző koronavírus gyanújával otthoni karanténba kényszerült. Helyét a kispadon Németh András vette át. A vendégek 15 fős játékoskerettel érkeztek egy szerdán lejátszott sikeres bajnoki után. A sokkal magabiztosabban kézilabdázó dánok ellen az első félidőben még sikerült kétszer egyenlíteni, ám a szünetig már hatalmas különbség volt a csapatok között. Ennek oka a védőmunka és kapusteljesítmény hiánya mellett az volt, hogy támadásban a passzív szélsőjáték mellett a beállósokat sem sikerült megjátszani. A túloldalon viszont a remekül felkészített vendégek rendre úgy mentek át a váci védőfalon, mintha az nem is lett volna.A fordulást követően előbb valamelyest szűkített hátrányán a Vác, ám a záró 20 perc már vesszőfutás volt a csapatnak. A különbség folyamatosan nőtt még úgy is, hogy különböző védekezési formával próbálkozott a VNKSE. A legnagyobb dán előny 15 gól volt, amin a találkozó záró három hazai találat sem tudott jelentősen kozmetikázni.Váci gólszerzők: Lakatos Rita 8; Diószegi Nikolett és Hámori Konszuéla 4-4; Helembai Fanny és Sanja Radoszavljevics 3-3; Kácsor Gréta 2; Szabó Laura 2.Legközelebb a kupasorozatban a csapat február 6-án, szombaton magyar idő szerint délután négytől Ikastban szerepel. Addig azonban előbb 27-én 16 órakor Szombathelyen, majd 30-án este hattól a váci sportcsarnokban a dunaújvárosiakkal szemben lép pályára az együttes – természetesen továbbra is zárt kapuk mögött.