-evezés
-kajak-kenu
-atlétika

KAPCSOLÓDÓ VIDEÓ

Kialakult a Vác-Újbuda LTC NB II-es labdarúgócsapatának játékos kerete. Az előző NB I-es bajnokságban szereplők közül 10-en távoztak, hozzájuk csatlakozott 9 fiatal Újbudáról, hárman a váci utánpótlásból, valamint hárman más klubtól érkeztek. A keret a következő: kapusok: Mácsai Zsolt, Horváth Gergely, Hámori István, és Sztankó Gábor. Védők: Laki Imre, Déberling Gábor, Udvari Tamás, Kovács Péter, Dudás Máté, Lettrich Dániel, Gáspár Endre, Horváth Tamás. Középpályások: Suth Balázs, Farkas Péter, Vén Gábor, Margitics Andor, Rusvay Gergely, Vidra Róbert, Franyó Róbert. Támadók: Kozarek András, Szabó Viktor, Sáfrán Roland, Kövesdi Milán, Vági Roland, Langó László. A következő edzőmérkőzést augusztus 4-én, szombaton játssza le a csapat, amikor is Budaörsön a helyi NB II-es gárdával találkozik a Vác együttese.

Az evezősök U23-as Világbajnokságára Skóciában került sor. A magyar csapat 10 hajóegységben indult, melyben 4 váci versenyzővel is érdekeltek voltunk. Szabó Katalin egypárevezősben bronzérmet szerzett, Galambos Péter a ferencvárosi Varga Tamás Csabával könnyűsúlyú kétpárban ezüstérmes lett. Tölgyesi Brigitta mohácsi partnerével kétpárevezősben hatodik, Szabó Dániel pedig a négypár tagjaként a 10. helyen végzett.

Velencén rendezték meg az egyetemi-főiskolai szabadidős országos kajak-kenu bajnokságot. A Váci Hajó Sportegyesület versenyzői közül nyert masztersz C-2 500 méteren Szemán József, masztersz C-2 200 méteren a Péter Iván, Szabó Miklós kettős. A második helyen végzett masztersz C-2 500 méteren Péter Iván, Szabó Miklós páros, masztersz C-1 200 méteren Szemán József, egyetemista K-2 200 méteren az Árkosi Gábor, Karsai Gergő duó. A harmadik helyen ért célba egyetemista K-2 500 méteren az Árkosi Gábor, Karsai Gergő páros, és masztersz C-2 200 méteren Szemán József.

Négy megye válogatott serdülő atlétikai nemzetközi-viadalnak Budapesten a BEAC pálya adott otthont. A Váci Reménység három fővel képviselte Pest megyét. Miskolci Katica gerelyhajításban harmadik helyezést, Czimbó Balázs távolugrásban első helyezést, 100 méter síkfutásban harmadik helyezést, a 4x100 méteres váltófutás tagjaként Karacs Dávid és Czimbó Balázs harmadik helyezést ért el.