Sporthírek
Feltöltötte e107 - csütörtök 06 szeptember 2007 - 15:46:31
- Belgrádban rendezték meg az ifjúsági és U23-as kajak-kenu síkvízi Európa-bajnokságot.

- A Váci NKSE csapata 35-20-as vereséget szenvedett a jobb és erősebb játékerőt képviselő Rába-parti együttestől.

- Az NB III-as labdarúgó bajnokságban a Dunakeszi Vasutas csapata 2-1-re nyert az Újpest II. gárdája ellen.

- Szeptember 8-án rendezik meg a Települések közötti Sárkányhajó bajnokságot

KAPCSOLÓDÓ VIDEÓ

Belgrádban rendezték meg az ifjúsági és U23-as kajak-kenu síkvízi Európa-bajnokságot. A versenyen négy váci sportoló is részt vett. Férfi kajak négyes 1000 méter B döntőjében 2. lett a Váci Hajó SE két sportolójával, Tari Krisztiánnal és Fazekas Botonddal kiálló egység. Az ifjúságiak 500 méteres versenyeiben a fiú kajak kettesek B-döntőjében nyert a Kovács László, és a Váci Hajó SE versenyzője, Holicza Péter által alkotott páros. A lányok kajak négyes döntőjét megnyerte a magyar csapat, melynek tagja volt Csernák Edina a Váci Vasutas SE sportolója.

Az első osztályú női kézilabda bajnokság második fordulójában hazai pályán szerepelt a Váci NKSE csapata. Szerdán este a tavalyi ezüstérmes, Győr csapata vendégszerepelt a váci sportcsarnokban. A hazaiak az első játékrész végén még csak öt gólos hátrányban voltak, majd a mérkőzés végén már 15 gólos, 35-20-as vereséget szenvedtek a jobb és erősebb játékerőt képviselő Rába-parti együttestől.
Az elmúlt hétvégén a Tököl, a Balassagyarmat és a Szentendre részvételével tornát rendezett a Váci KSE NB II-es kézilabda együttese. A DDC Kupán Laurencz László együttese előbb 25-24-re kikapott a tököliektől, majd a 3. helyért 26-25-ös győzelmet aratott a Balassagyarmat ellen.
Az első helyért vívott mérkőzést hétméteresekkel a Tököl nyerte a Szentendre ellenében.
A legjobb kapusnak járó különdíjat a váciak hálóőre, Molnár György vehette át.

Az NB III-as labdarúgó bajnokságban a Dunakeszi Vasutas csapata 2-1-re nyert az Újpest II. gárdája ellen. A Veresegyház viszont 3-2-re kikapott Turán.
Budapesten az Elektromos Stadionjában került sor a Titán Utánpótlás Labdarúgó Kupára. Az 1997-es korosztály küzdelmeiben 2. helyezett lett a Titán SE Vác csapata, és 3. a Veresegyház. Az 1998-as korosztályban a Titán SE csapata végzett az élen. Az 1999-es korosztályban 2. lett a Veresegyház, és a 4. helyen zárta a tornát a Titán SE csapata. A 2000-es korosztályban nyert a Titán SE, és a 2. helyen végzett a Veresegyház. A 2001-es korosztályban 2. lett a Veresegyház, 3. a Titán SE I., és a 4. helyen végzett a Titán SE II. csapata.

Szeptember 8-án rendezik meg a Települések közötti Sárkányhajó bajnokságot. A győri Maraton Kajak-Kenu Világbajnokság szombati napján megrendezésre kerülő sárkányhajós időfutamokban 14 csapat méri össze tudását 200 méteres versenyszámban. A harmadik futamban szerepel majd a Székesfehérvár, a Vác, a Vodafone-Budapest és a Sződliget csapata.