Sporthírek
Feltöltötte e107 - hétfő 10 szeptember 2007 - 18:14:39
- A Hajdúság fővárosában szerepelt a Váci NKSE együttese.

- A Kazincbarcika otthonában lépett pályára a Vác-Újbuda együttese.

- Immár harmadik alkalommal rendezték meg a Németh Miklós Gerelyhajító Versenyt.

- A Magyar Birkózó Szövetség elnöksége jóváhagyta az azerbajdzsáni világbajnokságra utazó 19 fős csapat névsorát.

VIDEÓ LETÖLTÉSE

Az első osztályú női kézilabda bajnokság 3. fordulójában a Hajdúság fővárosában szerepelt a Váci NKSE együttese. Kenyeres József edző lányai 16-13-as első félidőt követően 30-25-re kikaptak. A csapatból Szilágyi és Gerstmár 6-6, Orbán 5 találattal volt a legeredményesebb játékos.

Az NB II-es labdarúgó bajnokságban a 13. helyen álló Kazincbarcika otthonában lépett pályára a Vác-Újbuda együttese. Verebes József fiai 2-0-s első félidőt követően 3-2-re nyertek. Csapatunk ezzel megszerezte idei második győzelmét és hat pontjával öt forduló után a tabella 10. helyét foglalja el.

Szeptember 2-án Vácon a Váci Reménység atlétikai pályáján immár harmadik alkalommal rendezték meg a Németh Miklós Gerelyhajító Versenyt. Tizenöt egyesület, közel száz versenyzője jött el Vácra. Az utánpótlás korosztályban nyert Magyari Zoltán a Dunakeszi VSE sportolója és 2. lett Papp Bence a Váci Reménység atlétája. Az ifjúságiaknál 4. lett Kovács Tamás, a serdülő 15 éveseknél a 2. helyen végzett Karacs Dávid, a 14 éveseknél 3. lett Kajtor Richárd, a 13 éveseknél az 5. helyen végzett Adame Máté. A gyermek 10 éveseknél Hirling Imre lett az első. A parasportolók között az ülve dobóknál Kanyó Zsolt végzett az első helyen. Az ifjúsági nőknél nyert Varga Orsolya, a serdülő 15 éves leányoknál 4. lett Miskolczi Katalin, a 13 éveseknél a 4. helyen végzett Barka Dóra, a 12 éveseknél 3. lett Havasi Renáta. A MÉS sportolók között nyert Molnár Klaudia.

A Magyar Birkózó Szövetség elnöksége a tatai edzőtáborban tartott ülésén jóváhagyta az azerbajdzsáni világbajnokságra utazó 19 fős csapat névsorát. Az olimpiai kvalifikációs - és első ízben pénzdíjas - bakui vb szeptember 17-én kezdődik. Az eseményen minden súlycsoport első nyolc helyezettje szerez kvótát hazájának a pekingi játékokra. A viadalon az előzetes információk szerint több mint száz ország mintegy nyolcszáz versenyzője indul. A Gumi-Profi Váci Forma SE versenyzői közül a kötöttfogás 55 kilogrammos súlycsoportjában indul Oláh Tibor, a szabadfogás 120 kilogrammos súlycsoportjában pedig Aubéli Ottó.